Lütfen bekleyin..

"mehmet sabih altun" hakkında yazılar

Yine bir seçim ile daha karşı karşıyayız. Ama bu seçim kesinlikle sandıkta kalmalı. İnsanların kendi partilerini kendi karakterleriyle,  düşünceleriyle ve inançlarıyla bütünl..
İnsanın varlığını tespit etme aracı karakteristik özelliklerdir. Kişilik yerine oturduysa insan olma erdemine ulaşılmıştır. Ama kişilik sabit değilse, istediği zaman istediği yöne kayıyorsa, bugün..
Yaşadığımız coğrafya da son yıllarda ağırlık kazanan savaşlar tüm hızıyla insanlığı yok etmeye devam ediyor. Dünyanın bir ucunda  kalkıp bu bölgede ki ülkelere silah satan cibilliyetsizler şimdi ..
İnançlar, insanın varoluşunu borçlu olduğu yaratıcıya şükran niteliğindedir. İman etmektir.Bütün inançlar zorunlu olarak insanoğlunun fıtratı gereği bilinçaltında var olan g..
Herkes kendisini savunduğu değerler açısından vazgeçilmez olarak görür ve her açıdan özel olduğunu düşünür. Şüphesiz herkes özeldir. Ve kendisinin düş&uum..
İnsan dünyanın en özgür yaratılmış canlı varlığı olmasına rağmen adeta kendini modern dünyanın esiri yapmak için çırpınıyor. Evet, özgürüz ama elimizden telefon e..
Bütün dünya gün geçtikçe bilinmez yarınlara doğru sürükleniyor. Bütün kıtalarda mutsuzluk hakim. Bir yandan yaşama çabası diğer yandan egosunu yüceltme &c..
Çocukluğumun hüzünlü sokaklarında geleceği umutla besledim duygularımda. Bir bahar güneşi gibi rayiha dolardı düşlerime. Çıplak ayakların güneşe direndiği yaz günlerinde t..
Bir mutsuzluk bulutu geziyor üzerimizde. Ne yapsak mutlu olamıyoruz. Hep bir şikayet, hep bir eksiklik var hayatımızda. Neyi alsak tatmin edici olmuyor.  Her şey anlamsızca gelişiyor. Olağandışı geliyor yaşam. ..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=