Lütfen bekleyin..


REKTÖR DURMUŞ’TAN ‘ŞAKA GİBİ’ AÇIKLAMA!

08 Ağustos 2019, 18:45 - Okunma: 3227

REKTÖR DURMUŞ’TAN ‘ŞAKA GİBİ’ AÇIKLAMA!

Elde ettiği başarısızlıklarla gündemden düşmeyen Batman Üniversitesi, son olarak 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)Yerleştirme Sonuçlarında hüsrana uğramasının ardından Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş’tan başarısızlığını örten cinsten açıklama gecikmedi. 
Türkiye’nin en çok tercih edilen mühendislik bölümlerinde 230 kontenjan açan Batman Üniversitesi’ni 68 öğrenci tercih etti. Söz konusu başarısızlığını örtmeye çalışan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, yaptığı açıklamayla adeta Batmanlıların aklıyla dalga geçti. Petrol kenti Batman’a Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünden sadece 1 öğrencinin yerleşmesine değinemeyen Rektör Durmuş, açtıkları kontenjanların yüzde 94.56'sının dolduğunu ileri sürdü. 
İŞTE BAŞARISIZLIĞIN KANITI!
Üniversitenin resmî sayfasına göre; mühendislikte 68 öğretim üyesi görev yaparken, teknolojide 22 ve teknik eğitimde 5 öğretim elemanı görev yapıyor. Bu kadar öğretim görevlisinin bulunduğu Teknik bölümler için açılan 170 kontenjandan sadece 41 öğrenci yerleşti. İktisat fakültesinin işletme bölümü için açılan 30 kontenjana 12, uluslararası ilişkiler bölümünde açılan 30 kontenjana ise 15 öğrenci yerleşti. Fakülteler içinde sadece İslami ilimler fakültesi açılan 130 kontenjanını yüzde 100 doldu. Söz konusu veriler bu haldeyken Rektör Durmuş’un bahsettiği başarı açıklamasına vatandaşlar anlam veremedi. 
DEVLETİN AJANSI BAŞARISIZLIĞA ALET OLMAMALI!
Geçtiğimiz gün gazetemizde yer alan “bu kaçıncı başarısızlık” haberimizle Batman Üniversitesi’nin YKS Yerleştirme Sonuçlarında elde ettiği başarısızlığı gündeme getirmiştik. Anadolu Ajansı Batman Temsilcisine istediği haberi yaptırma özelliğine sahip olan Rektör Durmuş, hemen başarısızlığını örtmek ve verileri manipüle etmek için harekete geçti. Öğrenci alımında Batman üniversitesinin başarısız olmasına rağmen başarılı olmuş gibi devletin ajansına haber yaptıran Rektör Durmuş, Anadolu Ajansı’nı da tepkilerin odak noktası haline getirdi. Söz konusu başarısızlığa alet olan Anadolu Ajansı’nın kente fayda sağlamak yerine böyle bir strateji izlemesi ise Batmanlılar tarafından anlam verilmedi. 
REKTÖRÜN ŞAKA GİBİ AÇIKLAMASI
İşte rektör Durmuş’un vatandaşların aklıyla alay eder gibi yapmış olduğu açıklama; "Üniversitemizi bölge üniversitesi olmaktan çıkartarak, 7 bölgeden öğrencilerin tercih ettiği bir üniversite konumuna geldik. Bölgemizde huzurun da artmasıyla birlikte artık Türkiye'nin 7 bölgesinde öğrenciler üniversitemizi, kentimizi tercih ediyor. Bu yıl bin 100'ü lisans, 2 bin 100'ü önlisans olmak üzere 3 bin 200 kontenjan açtık. Kontenjanımız yüzde 94.56 oranında doldu."

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
hasan
114 gün önce
Birçok akademisyen hocayı fetö suçlamasıyla ihraç etti. Hocalar aklandı ve geri döndü. Rektör hala makamında oturuyor. Bu nasıl dünya?
Selcuk
118 gün önce
Bu adamin isi gucu insanlarin ekmegiyle oynamak
Sedat
118 gün önce
Gizli gizli işlerin dondugu kesin ve net adamlar sanki bu unv batirmak icin calisiyor gecenlerde kantin ihalleleri varmis eski isletmecileri kovup ihalesiz bir vakifa vermisler ancak bu isleri iyi yaparlar insanlarin ekmegiyle oynasalar o vakifa vermesinin sebebide arkasinda durup referans olsunlar ki 4 yil daha gorev suresi uzatilsin
El Cezire
119 gün önce
Bu rektörün tek yaptığı şey her tarafa bayrak asmak, astığı bayraklarla başarısızlığını örtüyor. Sanki bölgedeki insanların bayrakla sorunu varmış gibi davranıyor. Rektör bey astığınız bayrağımızı bile koruyamıyorsunuz bayrağımıza kumaş muamelesi yapıyorsunuz. Ayrıca ilk robotik çizimlere sahip avrupalı bilim insanlarının kendisinden ilham aldığı El Cezire'nin ismini mühendislik binası önünde konserve kutusu gibi bir büfeye vermek saygısızlıktır. Sadece El Ceziri değil bir çok bilim insanın ismini böyle saçma büfelerde kullanılması ağrıma gidiyor.
Basınımızz neden bunları görmüyor!!!
murat
120 gün önce
rektör bey,hangi liyakatla oraya geldi ki,üniversiteden başarı beklyorsunuz.Batman için bir hüsran derhal bırakmalıdır.anadolu ajansı da alet olmadan personelleri istifa etmelidir.Devlet ajansı bireyin keyfi için çalışamaz
Havacı
120 gün önce
petrol ve doğalgaz öğrencileri kantinin yanında bulunan ve üretim sahalarımızda kullanılan pompaların isimlerini bilmezken rektör bey neyin kafasında.? Ben T.P.A.O' da sondaj ve üretimde çalışmış ve emekli olmuş biriyim.ben ordaki malzemeyi söylüyorum. 1.Ad 10.000psi gaz emniyet valfı(vana) 1.Ad.atbaşı pompa. 1.Ad. kudu olarak tabir ettiğimiz pompa. 1.Ad manifolt (üretim sahalarında üretim ve kuyuların testinde kullanılır) bunları bilmeyen öğrenci nasıl petrol ve doğalgaz mühendisi olur. varı siz söyleyin.
şevki
120 gün önce
Hocalar kaçmaya devam ediyor. Bölümler kapanıyor. Öğrenciler tercih etmiyor. Skandallar peş peşe. Nereye gidiyoruz?
EĞİTİM-KÜLTÜR- SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler
‘BİLİŞİM ARAÇLARINI BİLİNÇLİ KULLANMA PROJESİ’
YAZAR AVCI’DAN ÖĞRENCİLERE KONFERANS
OKUL ÖNLERİ ARTIK DAHA GÜVENLİ OLACAK
VALİ HULUSİ ŞAHİN: ‘ÖĞRETMENLİK GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN BİR MESLEKTİR’..
GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Batman’ın Kozluk ilçesine bağlı köy okullarında görev yapan öğretmenlerin ö..
booked.net

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=