Lütfen bekleyin..


BELEDİYEDEN BİR UYARI DAHA! AF YOK!

19 Şubat 2020, 12:45 - Okunma: 884

BELEDİYEDEN BİR UYARI DAHA! AF YOK!

 
Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Belediye Meclisince onaylanan ‘Hafriyat Yönetmeliği’ne uymayarak inşaat atıklarını rastgele etrafa atarak çevre kirliliğine neden olanlara para cezası uygulamaya başladı.
 Denetimlerini artıran Batman Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kentte tümü ile kontrol altına almak için harekete geçti.
 Hafriyat Yönetim Sisteminin, 03.02.2020 tarih ve 2-67 Karar nolu Meclis Kararı ile 01.01.2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi ile birlikte kurum, tüzel ve gerçek kişiler tarafından yapılacak yer altı ve yer üstü inşaat çalışmalarından çıkacak her türlü hafriyatın Belediye tarafından belirlenen hafriyat depolama alanlarına taşınması ve istiflenmesi zorunlu hale getirilmesinden ötürü tüm kurum ve hafriyatçılara karar bildirilerek kurallara uyulması yönünde uyarı yapıldı.
 Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri kentte kazılacak her temel için yüklenici firmalarca ihale edilecek altyapı ile ilgili her türlü kazı ve yıkım çalışmaları başlamadan önce yetkilendirilmiş firmanın kendilerine müracaat etmesi ve hafriyat taşıma kabul belgelerini alması gerektiği dikkat çekti.
 Çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için kent genelinde gelişi güzel molozların dökülmesine müsaade edilmeyeceğini belirten Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kurallara uymayanlara ağır para cezası verileceğini hatırlattı.
 KAMYONLARA HAFRİYAT TAŞIMA BELGESİ ZORUNLULUĞU
 Kaçak döküm yapan firma, şahıs ve araçların geçtiği güzergâhları da kontrol altına alan Belediye çevre ekipleri kaçak dökümün önlenebilmesi amacıyla hafriyat taşıma işi yapan araçlar için Hafriyat Atığı İnşaat Yıkıntı ve Atıkları Taşıma belgesini almaları gerektiğine dikkat çekti.
 Batman’da hafriyat taşıma belgesi işlemi tamamlandıktan sonra ileriki süreçte GPRS takma zorunluluğu, sarı renk gibi uygulamaları hayata geçirecek olan Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, çevre temizliği konusunda denetimlerini daha düzenli hale getirecek. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
VALİ ŞAHİN’DEN TÜRKÇE-KÜRTÇE MESAJ
HALDE YOĞUNLUK KONTROL ALTINDA
TRAFİĞE 'AKILLI KAVŞAK' ÇÖZÜMÜ
81 İLE EK GENELGE
MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BATMAN’DA 45 MAHALLEDE 47 AYRI NOKTADA…
booked.net

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-57417494-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=