Lütfen bekleyin..


ESKİ DEVLET HASTANESİ’Nİ DEĞERLENDİRİN ÇAĞRISI

20 Eylül 2020, 12:40 - Okunma: 758

ESKİ DEVLET HASTANESİ’Nİ DEĞERLENDİRİN ÇAĞRISI

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, yaklaşık 11 yıldır atıl durumda olan eski Devlet Hastanesi’nin vatandaşlara sağlık hizmetinin verileceği Dal Hastanesi gibi bir sağlık tesisine dönüştürülmesi çağrısında bulundu. 
Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu aylık olağan toplantısı gerçekleştirilerek, ülke ve Batman’daki gelişmeler değerlendirildi. Toplantıda;  Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu dönem Sözcülüğünü Toç-Bir-Sen Batman Şube Başkanı M. Sıddık Aslanlı devraldı. Toplantıda Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından yapılan çağrıda, "Yaklaşık 11 yıldır atıl halde bulunan eski Devlet Hastanesi, kısa süreli ve geçici kullanımlar haricinde yıllardır kaderine terk edilmiş, neredeyse çürümeye yüz tutmuştur. Kamu yatak kapasitesinin ve sağlık tesislerinin yetersiz olduğu Batmanımızda, Bölge Devlet Hastanesinin hizmete açılmasıyla boşaltılan ve uzun zamandır kullanılmayan eski Devlet Hastanesinin binası ve arsası sağlık alanı olarak değerlendirilerek, vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin verileceği DAL Hastanesi vb. bir sağlık tesisine dönüştürülmelidir. Koronavirüs salgınının devam ettiği, yoğun bakım ve servis yatağı ihtiyacının arttığı bu süreçte, eski Devlet Hastanesinin atıl bir şekilde kalmasının kabul edilemez olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu nedenle Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu olarak Sn. Valimize, Sn. Milletvekilimize ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine eski Devlet Hastanesinin ve arsasının tekrar sağlık tesisi olarak değerlendirilmesi ve halkımızın hizmetine sunulması gerektiği çağrısında bulunuyoruz” denildi. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler
BATMAN’A 14 DOKTOR ATANIYOR
TEDAVİ SÜRECİ PANDEMİYE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENİYOR
BATMAN’DA KORONA TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ DUYURU
65 İLAÇ HAKKINDA YENİ KARAR
Sağlık Ekipleri 112 ACİL Çağrı Merkezine entegre oldu
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=