Lütfen bekleyin..


DERS ZİLİ YARIN ÇALIYOR

11 Ekim 2020, 12:28 - Okunma: 1114

DERS ZİLİ YARIN ÇALIYOR

Hangi sınıflar, hangi dersleri yüz yüze eğitimle alacak? Ders ve teneffüs süreleri ne kadar olacak? Hijyen kuralları nasıl sağlanacak? İşte tüm detaylar... Anaokulu ve ilkokul 1'inci sınıfların ardından 2, 3, 4 ile 8, 12 ve lise hazırlık sınıfları da yarın okullarda yüz yüze eğitime başlıyor.

 İLKOKULLAR
Haftada 2 gün okula gidecekler. Her bir ders süresi 30 dakika, teneffüsler 10 dakika sürecek. Günde 6 ders olmak üzere haftada toplam 12 ders yüz yüze işlenecek. Öğrenciler matematik, Türkçe, Hayat Bilgisi ve Yabancı Dil ile Din Kültürü derslerini yüz yüze, diğer dersleri yine uzaktan eğitim yoluyla alacak.
 ORTAOKUL 8'İNCİ SINIFLAR
Haftada 2 gün okula gidecekler. Her bir ders süresi 30 dakika, teneffüsler 10 dakika sürecek. Günde 6 ders olmak üzere haftada toplam 12 ders yüz yüze işlenecek. İmam hatip ortaokullarında haftada 2 gün toplam 14 ders saati uygulanacak. Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü, Yabancı Dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.
 LİSE HAZIRLIK ve 12'NCİ SINIFLAR
Haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak. Haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve meslekî derslerden okul yönetimince belirlenenler yüz yüze eğitimle, bunların dışında kalanlar ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek. Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitimle tamamlanacak. Öte yandan 21 Eylül'de haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlayan anaokulları da 12 Ekim'den itibaren 5 gün boyunca okula gidecek.
ZİYARET YASAK
TÜM sınıf kademelerinde öğrenciler 2 grup halinde okula gidecekler, tekli sıralarda oturacaklar. Her öğrenci ve velisi ile öğretmenlerin, servis şoförlerinin sağlık durumları HES koduyla takip edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması kapsamında oluşturulan HES takibinde herhangi bir ailede pozitif vaka bulunması halinde o öğrencinin bulunduğu sınıf uzaktan eğitime geçecek. Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EĞİTİM-KÜLTÜR- SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler
ERDEM PROGRAMINDAN YARARLANMAYA HAK KAZANDI
MOBİL MÜZE BATMAN’A GELİYOR
VALİ ŞAHİN’İN EŞİ EBRU ŞAHİN KÖY OKULUNU BOYADI
YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN FLAŞ KARAR!
KOZLUK'TAN TÜRKİYE FİNALLERİNE!
33 YILLIK OKUL RENGÂRENK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=