Lütfen bekleyin..


TÜRKİYE’DE BİR İLK!

14 Ekim 2020, 11:11 - Okunma: 1394

BATMAN ÖZEL YAŞAM HASTANESİ’NDE HASTALARI ‘MİNİ ADA’ YÖNLENDİRECEK

Konya'da Akın Robotics fabrikasında tasarlanan Türkiye'nin ilk yerli ve milli insansı robotu Mini Ada, Batman Özel Yaşam Hastanesi’nde hizmet süreçlerinde kullanılmak ve hastalara kolaylık sağlamak amacıyla hizmete başladı. 
Birçok otel ve havalimanlarında misafirleri karşılamak için kullanılan Mini Ada, artık hastanelerde de kullanılabilecek. Sağlık alanında ilk kez Batman’da bulunan bir özel hastanede kullanılmaya başlanılan Mini Ada, hastaları yönlendirme, eşlik etme, bilgi verme, ateş ölçme gibi alanlarda değerlendirilecek.  Hastane yönetimi tarafından ilk etapta 2 adet alınan Mini Ada robotunun özellikle servislerde yatış alanlarında hastalara yemek dağıtma, hastaları hasta odalarına yönlendirme ve bilgi verme amaçlı hizmet süreçlerinde yer alacak.   Görevlendirilen Mini Ada robotlarının tanıtım etkinliğine AK Parti İl Başkanı Akif Gür, Özel Batman Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinç, Hastane Genel  Müdürü Burhan Dinç ve ürün proje saha destek temsilcileri katıldı. 
5 GÜNLÜK DENEME YAPILACAK
Akın Robotics ürün proje saha destek temsilcisi Mehmet İşçi, “Biz, Hüseyin Işık arkadaşımızla beraber iki kişi olarak Konya’dan buraya geldik. Zemin giriş kat ve 1. Katta şuan için aktif olarak hizmet vermekteyiz. Gelen hastalarımızı ve yakınlarını robotumuzla birlikte zemin katta Hüseyin bey karşılamakta. Poliklinik hizmeti için üst kata çıkan hastalarımıza da aynı şekilde biz karşılayıp diğer danışman arkadaşlarımızla beraber birlikte yönlendirmeler yapıyoruz” dedi. 
BATMAN TÜRKİYE’DE İLKİ BAŞARDI
Hastanenin yönetim kurulu başkanı Dinç, “Böyle bir hizmetin Türkiye’de ilk olarak Batman’da olmasını istedik. 1 hafta 15 Gün deneyelim, beğenirsek devam ettireceğiz” dedi. 
Hastane Müdürü Burhan Dinç ise, “Özel Batman Yaşam Hastanesi, hastane hizmet süreçlerinde kullanılmak ve hastalara kolaylık sağlamak için deneme amaçlı mini ada robot getirdi. Hastanede kurulumları tamamlanan ve hizmetlerine başlayan mini ada robotlar, deneme amaçlı bir hafta boyunca hastanede bulunacak ve hastaların hizmetlerinde kullanılacak.   Hastanede hastaları yönlendirme, eşlik etme, bilgi verme, ateş ölçme gibi alanlarda değerlendirileceği ifade edilen mini ada robotların özellikle servislerde yatış alanlarında hastalara yemek dağıtma, hastaları hasta odalarına yönlendirme ve bilgi verme amaçlı hizmet süreçlerinde yer alacak” şeklinde konuştu.   
“ÖNCELİĞİMİZ, HASTALARIMIZIN SAĞLIĞIDIR”
Açıklamasının devamında Hastane Genel Müdürü Dinç, “Hastane olarak hizmet vermeye başladığımız günden bu yana teknolojik alt yapımızı güçlü tuttuk. Geldiğimiz aşamada hastanemizin fiziki kapasitesini artırarak, hastanemizi daha konforlu ve ferah bir yapıya kavuşturduk. Hastanemizi 5000 metrekare kapalı alandan 11.000 metrekare kapalı alana ulaştırdık. Yatak kapasitemizi 75 yataktan 120 yatak kapasitesine artırdık. 3 salonlu olan ameliyathanemizi 6 salonlu ameliyathaneye artırarak en kısa sürede hastalarımızın hizmetine sunacağız. Ayrıca branş sayımızda arttırma planlamamız da devam etmektedir. Yenilediğimiz ve hastalarımızın hizmetine sunduğumuz tıbbi cihazlarla birlikte sağlık sorunlarının tanı ve tedavi süreçlerinde modern bir anlayışı etkin kıldık.  Bütün servislerimizdeki hasta odalarına son model tv, internet ve daha birçok alanda yenilikler yaparak, hastalarımızın konforlu sağlık hizmeti almalarını sağladık. Önceliğimiz, hastalarımızın sağlığıdır. Hastane olarak attığımız her adımda hasta odaklı bir anlayışı benimsiyoruz. Amacımız, en iyi hizmet anlayışını etkin kılmak ve teknolojinin imkânlarını hastalarımızın hizmetine sunarak, hastalarımıza kolaylık sağlamaktır” diye konuştu.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler
BATMAN’A 14 DOKTOR ATANIYOR
TEDAVİ SÜRECİ PANDEMİYE UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENİYOR
BATMAN’DA KORONA TEDBİRLERİ GÖRÜŞÜLDÜ
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖNEMLİ DUYURU
65 İLAÇ HAKKINDA YENİ KARAR
Sağlık Ekipleri 112 ACİL Çağrı Merkezine entegre oldu
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=