Lütfen bekleyin..


‘BATMAN’IN YOLLARINA 3 MİLYAR TL YATIRIM YAPILDI’

03 Ocak 2021, 14:42 - Okunma: 2446

‘BATMAN’IN YOLLARINA 3 MİLYAR TL YATIRIM YAPILDI’

AK Parti Batman İl Başkanı Av.Akif Gür, Ulaştırma ve Altyapı  alanında yapılan yatırımlara değinerek AK Parti Hükümetleri döneminde çağın ilerisinde bir anlayışla Batman'ın ulaştırma ve altyapıda  dünya standartlarının üstüne taşındığını belirtti. 
Sadece karayolunda Batmana 3 Milyar TL yatırım yapıldığının altını çizen Gür, Batman’ı diğer şehirlere bağlayan devlet yollarının 170 kilometreye; ilçe, belde ve köyleri şehir merkezine ulaştıran il yollarının 231 kilometreye uzatıldığını kaydetti. Gür, "Böylece Batman’a erişimi daha hızlı ve güvenli hale getirilerek Batman’daki karayolu 401 kilometreye ulaştırıldı."dedi.
‘’15 KİLOMETRE OLAN BÖLÜNMÜŞ YOL UZUNLUĞU 156 KİLOMETREYE ÇIKARILDI’’
Ülke geneline yayılan bölünmüş yol seferberliğinden Batmanın da üst düzeyde yararlandığını aktaran Gür, 2002 yıl sonuna kadar 15 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunun 156 kilometreye çıkarıldığını ifade etti. ‘’ Şehirde 2002 yılı sonuna kadar 15 kilometre bölünmüş yol yapılmışken, 2003-2018 yılları arasında 141 kilometre yeni bölünmüş yol yapılarak Batman’ın toplam bölünmüş yol mesafesi 156 kilometreye çıkarıldı’’ dedi.
Başkan Gür, yapılan karayolu çalışmalarından bazıları şunlardır: '’ Batman (Silvan-Kozluk) Ayrımı Yolu ,Silvan-Malabadi- Haydar Köprüsü Yolu (45,5 km Sathi Kaplamalı ve 1 km Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı Bölünmüş yol), Batman-Beşiri Yolu (5,5 km’si Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı ve 6,5 km’si Sathi Kaplamalı Bölünmüş Yol), Beşiri-Siirt İl Sınırı Yolu (9 km Sathi Kaplamalı Bölünmüş Yol), Batman- Hasankeyf-Gercüş- Midyat Yolu (24 km Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı ve 2,5 km’si Sathi Kaplamalı Bölünmüş yol), Batman Çevre Yolu (14 km Bitümlü Sıcak Kaplamalı Bölünmüş Yol), Batman Şehir Geçişi Yolu (6 km Bitümlü Sıcak Kaplamalı Yol) ,Sason-Yücebağ Yolu (15.6 km Sathi Kaplamalı Tek Yol) ,Çatakköprü-Sason-Yücebağ Yolu (34 km Sathi Kaplamalı Tek Yol), Kulp-Hamzalı Ayrım-Sason-Yücebağ Ayrımı Yolu (3 km Sathi Kaplamalı Tek Yol), Gercüş-Vergili Ayrım-Midyat Dargeçit Ayrımı Yolu (5 km Bitümlü Sıcak Kaplamalı Tek Yol), Gercüş-Vergili-Yemişli (Güvenlik Yolu) Yolu (57 km Sathi Kaplamalı Tek Yol) ,Sason-Yücebağ (Güvenlik Yolu) Yolu (19.4 km Sathi Kaplamalı Tek Yol), Silvan-Kozluk Devlet Yolunda Kahveci Gurubu Köprüleri (Kahveci I. Kahveci II. Kahveci III ve Kabe) ,Batman-(Silvan-Baykan) Ayrımı Devlet Yolu üzerindeki Malagır Köprüsü, Ilısu Barajı ve HES Projesi Etki Alanında Kalan Tarihi Köprülerin Restorasyonu, Esentepe (Devlet Hastanesi) Köprülü Kavşağı, Gültepe Köprülü Kavşağı, Batman Çayı Grubu Köprüleri (Batman Çayı Köprüsü. DDY Üst Geçidi Köprüsü ve TOKİ Köprülü Kavşağı ve Akça Çayı Köprüsü) ,Batman İli Şevket Başak Köprülü Kavşağı ve sayamadığım bir çok yatırım ile Batman’ın hızına hız katıldı.’’
Devam eden karayolu çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Gür, "Batman-Hasankeyf-Gercüş- Batman'da bulunan Kozluk-Baykan-11.Bölge Hududu Yolu, 28 kilometre uzunluğundaki Batman, Silvan, Kozluk Ayrım Yolu, Batman-Midyat Devlet Yolu ve Gercüş Köprülü Kavşağı'nın yapımı ve ismini sayamadığım bir çok yol çalışmasının bitmesi ile birlikte vatandaşlarımız daha rahat edecektir. "
Batman Diyarbakır Yolu Bardakçılar mevkii ile Hasankeyf yolu ile ilgili de girişim ve çalışmaların sürdüğünü, yakın zamanda sonuç almayı umduklarını dile getiren Gür, Raybüs ile ilgili de sözü olan sayın Bakana konunun hatırlatıldığını bildirdi.  Gür, pandemi nedeniyle çalışmanın yavaşladığı, pandemiden sonra daha hızlı aksiyon alınacağının bilgisinin verildiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
SİYASİ PARTİLERDEN ORTAK TEPKİ!
AK PARTİ’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
GELECEK PARTİSİ’NDE KADIN KOLLARI BAŞKANI DEĞİŞTİ
‘GENÇLERİMİZİ KAYBEDİYORUZ’
‘VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİNİ DİNLİYORUZ’
POLAT: ‘ESNAF KEPENK KAPATIYOR, ÇİFTÇİ PERİŞAN, VATANDAŞ İSE SESİNİ DUYURAM..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=