Lütfen bekleyin..


Hak-İş’ten Filistin için yardım kampanyası

09 Kasım 2023, 16:48 - Okunma: 135

Hak-İş’ten Filistin için yardım kampanyası


Hak-İş Batman İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, konfederasyon olarak Filistin için yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. 
Hak-İş Batman İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, konfederasyon olarak Filistin için yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. Filistin ve Gazze’de İsrail tarafından bir insanlık suçu işlendiğini, masum insanların büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldığını belirten Söğüt “Hak-İş olarak, günlerdir aç-susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık” diyerek kampanyaya destek çağrısı yaptı. 
“SOYKIRIM YAPAN SİYONİST İSRAİL’İ KINIYOR VE LANETLİYORUZ” 
Hak-İş Batman İl Başkanı ve Hizmet İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt “Siyonist İsrail Devleti uluslararası hukuku hiçe sayarak, sistematik bir şekilde tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de soykırım yapmaktadır. Hak-İş Konfederasyonu olarak, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin’de, özellikle de Gazze’de yaşanan katliamı en güçlü şekilde kınıyoruz. Terör devleti İsrail’in yıllardır süregelen işgal politikasına karşı dost ve kardeş Filistin halkının haklı direnişinin daima yanında olduğumuzu ve yanında olmaya devam edeceğini bir kez daha güçlü bir şekilde ifade ediyoruz.  İşgalci İsrail devleti, ‘tam abluka’ kararıyla, Gazze’yi Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirmiştir. Elektrik, su, gıda, ilaç, yakıt gibi temel insani ihtiyaçların Gazze’ye girişini engelleyen terör devleti İsrail, internet hatlarını da keserek Gazze’nin dünya ile bağlantılarını da koparmaktadır. Hak-İş olarak, hiçbir kutsalı ve ahlakı olmayan, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden soykırım yapan terörist İsrail devletini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Saldırılarda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi. 
“ULUSLARARASI KURULUŞLARI KATLİAMLARI DURDURMAK İÇİN DAVET EDİYORUZ” 
Filistin’e yapılan saldırılar seyirci kalan uluslararası toplumu kınadıklarını ve bu saldırıları durdurmaları için uluslararası kuruşları harekete geçmeye davet eden Söğüt “Hak-İş olarak, Siyonist İsrail’in Filistin halkına yönelik artık sistematik hale gelen bu saldırılarını sadece izlemekle yetinen uluslararası toplumu kınıyoruz. İşgalci İsrail’den uluslararası hukuk önünde bu terör eylemlerinin hesabının en ağır şekilde sorulmasını istiyoruz. BM başta olmak üzere, uluslararası kuruluşları, İslam İşbirliği Teşkilatını, bölge ülkelerini ve insan hakları kuruluşlarını, Siyonist İsrail Devletinin Netenyahu başta olmak üzere bütün yöneticilerinin uluslararası savaş suçluları mahkemesinde yargılanması için harekete geçmeye, katliamları durdurmak için acilen İsrail’e her türlü müeyyidenin uygulanması için çaba göstermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu. 
“HAK-İŞ’TEN FİLİSTİN’E YARDIM KAMPANYASI” 
Konfederasyon olarak yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Başkan Bünyamin Söğüt “Hak-İş Yönetim Kurulu olarak, günlerdir aç-susuz bırakılan, ilaç ve her türlü insani yardımdan mahrum bırakılan Gazzelilere ulaştırılmak üzere üyelerimizin katılımına yönelik bir yardım kampanyası başlatma kararı aldık. ‘Filistin için Haydi Hak-İş, Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım, Sen de Bağış Yap, Filistin’e Yardım Elini Uzat’ diyoruz. Hak-İş olarak, kampanyada toplanan yardımları Gazze’ye ulaştırmak için kampanyamızı başlatıyoruz. Hak-İş Konfederasyonu olarak, Hak-İş teşkilatımızı, Sendikalarımızı, şubelerimizi ve üyelerimizi yardım kampanyamıza etkin ve aktif olarak katılmaya davet ediyoruz” diye ifade etti. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Selde yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı
Gastronomi festivali yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırladı
Belediyeden bozuk musluk çağrısı
Kudüs Gecesi düzenlendi
Uyarılara uygun gerekli tedbirler alınmadı
Ücretsiz cenaze nakil hizmeti devam ediyor
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=