Lütfen bekleyin..

Batmanlılar ikiye bölündü! Bedelli isteyen de var, istemeyen de...

Hükümetin bedelli askerlik konusunda öngördüğü 25 yaş ve 15 Bin TL şartlar TBMM’de görüşülüp yasallaşması beklenirken Batmanlılar ise bedelli askerlik konusunda görüşlerini mikrofonlarımız aracılığıyla paylaştı.

Bedelli askerlik şartları belli oldu. Yaş şartında 25 ve ücret şartında ise 15 Bin TL olarak belirtilen bedelli askerlik düzenlemesinde son düzenlemelerin tamamlanmasının ardından yasallaşması bekleniyor. Peki, halk hükümetin aldığı bedelli askerlik kararıyla ilgili ne düşünüyor? Batman Yön Gazetesi olarak vatandaşlara sorduk. Yaklaşık 10 bin kişinin bedelli askerlikten yararlanması beklenildiği Batman’da, vatandaşlar görüş olarak ikiye bölündü.

“DURUMU OLMAYANLAR NE YAPACAK?”
Sokağın nabzını tutan gazetemiz bu hafta konu olarak bedelli askerliği ele aldı. Batmanlıların bedelli askerlik konusunda görüşlerini bildirdiği sakak röportajımızda, karara tepki gösterende oldu, destek çıkanda oldu. Mikrofonlarımıza konuşan Batmanlıların bir bölümü “durumu olmayan vatandaşlar ne yapacak?” diyerek bedelliye karşı olduklarını dile getirirken bir kısım Batmanlı ise ordunun artık profesyonelleştiğini bedelli askerliğin isabetli bir karar olduğunu ifade etti.

28 GÜNLÜK ASKERLİĞİ GEREKSİZ BULDULAR
Öte yandan hükümetin hazırladığı bedelli askerlik paketinde yer alan 28 günlük temek eğitim içerikli askerliğin gereksiz olduğunu ifade eden bir kısım Batmanlı, bu maddenin paketten çıkarılması gerektiğini savundu. Bir kısım Batmanlı ise savaş döneminde eli silah tutan herkesin silah kullanması için en azından bedelli askerlik yapan kişilerin 28 günlük temel askeri eğitimde bunu öğrenebileceklerini savunarak 28 günlük askerlik kararını olumlu karşıladıklarını kaydetti. Öte yandan gelenek haline getirdiğimiz sokak röportajlarımız, haftanın belirli günlerinde konu ve konuklarımızla sizlere misafir olmaya devam edecek.


Haber ve Sokak Röportaj Video Kanallarımıza Abone Olmayı Unutmayınız...Hayat Paylaştıkça Güzeldir...

Beğen-Paylaş-Takip Et-Yorumla
https://www.batmanyontv.com - Batman Yön Tv
http://www.batmanyon.com - Batman Yön Gazetesi
https://www.facebook.com/batmanyonyon...
https://twitter.com/batman_yon


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=