Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Babam hem sevgi hem saygı hitabıdır. Bundandır adını andığımda içimdeki neşe, yüzümdeki gülümseme, zihnimdeki aydınlık…Babam mirastır. Yaşanmışlığıyla, tecrübesiyle, mücadelesiyle kadim bir miras...Babam sofradır. İlk tatları aldığım, farklı taamla..
Belediye Spor amatör olarak kurulduğu 1986 tarihinde aynı yıl üçüncü lige çıkmayı başarmış ve daha sonraki yıllarda ikinci lige kadar çıkan bir takım. O gün takımda gerek yönetici ve gerek oyuncu olarak görev yapan arkadaşlar çok iyi hat..
Geçen hafta oğlum Arda Alan Işık ile Premier Lig üstüne derin bir sohbet yaptık. Sohbetin bir yerinde Arda harika bir tespit yaptı. Dedi ki ‘’ Dünyanın bütün liglerinde yeteneksiz organizasyon, yetenekli organizasyonsuzluğu alt ediyor.’’ Bildiğ..
Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Devletlerin ve Milletlerin güzel günleri olduğu kadar zor günleri de olur. Güzel günlerde de zor günlerde de birlikte hareket etmek çok  önemlidir. Bu birliktelik güzel günlerinizi daha da güzelleştirir, zor günlerinizin de daha iyi ..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Eskiden bir sohbetin iki ucundan tutardık, çay tadında bir cennet nazarıyla... Şimdi bütün sohbetler siyasetin pençesinde kana bulanmakta. Biz sizinle eskilerde olduğu gibi kandan uzak tertemiz muhabbetlere yolculuğa çıkalım.Huzur dendiğinde akla gelen bir fotoğraf..
Değerli okuyucular;Bugünkü konumuz biraz duayenler den olsun hani bir işin piri, bir işin erbabı bazıları da der ya bu işin falan kişiyle görüşmeden girme ya da yapma… O işin ustası ya da uzmanı olanlar aslında geçtikleri yol olan doğru yanlış sonrası vardıkları..
Geçenlerde Bekri Mustafa’nın muhtarlık hikayesini okudum. Açıkçası hikaye ve kahramanları bana hiç de yabancı gelmedi. Hatta ibretlik Bekri Mustafa hikayesinin nerede cereyan etmiş olduğunu araştırmaya niyetlendim. Sonra bizim Bekri Mustafa'ları hatırlayınca ger..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Haftalık yerel gündemleri bırakıp ülkenin genel durumuna ilişkin yazayım istiyorum ama ne mümkün! Batman’da gündemsiz bir hafta geçmiyor. Malzeme önüne düşüyor ve gel de yazma diyorsun. Bu hafta rektör bey şehir gündemini epey işgal..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=