Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Devletin ve devleti yönetenlerin seçtiği iki yöntemi yazımızın başlığında soru şeklinde ortaya attık ve bunun ile ilgili birkaç kelam etmek gerekiyor sanırım.İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın mantığı ile hareket edecek her kim varsa  muhakkak başlığımıza  vereceği ..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Eskiden bir sohbetin iki ucundan tutardık, çay tadında bir cennet nazarıyla... Şimdi bütün sohbetler siyasetin pençesinde kana bulanmakta. Biz sizinle eskilerde olduğu gibi kandan uzak tertemiz muhabbetlere yolculuğa çıkalım.Huzur dendiğinde akla gelen bir fotoğraf..
Madem demokrasi bayramı arifesindeyiz, o zaman bu demokrasi bayramına bizim de bir katkımız olsun. Ve madem demokrasi diyoruz, o zaman baştan belirteyim darılmaca, kırılmaca olmasın; çünkü benimkisi tamamen sizin demokrasi aşkınıza bir katkıdır. Erken seçim kararının..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Sık sık sokakları dolaşan biri olarak çevremizi incelediğimizde birçok binanın, yapılan inşaatların yangın merdivenlerinin olmadığını dikkat ettiniz mi?Her geçen gün bir yenisi eklenen inşaatlarda yangın merdiveninin bulunmaması gerçekten kaygı verici. Binaların ..
‘Ah o eski bayramlar’, ‘nerde o eski bayramlar’ gibi söylemler bugünü geçmişte okuma çabasıdır. Bu söylem bir yandan bugünü geçmiş zindanına hapseder, bir yandan da, geçmişi bugünün gerçeği yaparak bug..
Ramazan bayramı sonrası kulüplerde transfer çalışmaları tekrar hızlandı. 3.lig de 2018-2019 sezonu 1-2 Eylül’de start alacak. Gelecek ayın ortasına doğru takımlar sezona start verecek. İyi bir takım kurmak, iyi çalışmak bunlar sezon öncesi artı..
1932'den bu yana Irak devleti ile çatışan Barzaniler, 1974'te otonom, 1990'da ise federatif bir yapıya geçtiler. Fakat ne geçmiş Baasçı Hükümet ne de şuan ki Şii yönetim bu yapıyı hiç hazmedemedi. Mamafih, Irak Anayasasının 140&#..
Bayramın en güzel yanı, aile ziyaretleri ve o müthiş bayram sofraları. Ramazan ayı boyunca oruç tutarak beslenme düzenini değiştiren ve günlük öğün sayısını düşüren birey, bayramın gelmesi ve normal beslenme düzenlerine kavuşmalarıyla birlikte..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=