Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Özlem Narin Yılmaz’ın geçenlerde okuduğum ilk kitabı  “Kapıyı İçeriden Kilitledim” yazarın da son kitabıymış. Ocak 2018’de Ayrıntı yayınlarından çıkan kitabın 2. baskısını okumak bu haftaya nasip oldu. Romanı okumaya başladığınızda başk..
Bir önceki yazımda metal yorgunluğuna değinmiştim. Belli bir yüke maruz kalan metal, bir süre geçtikten sonra yorulmakta olduğunu, benzer bir durum insanlar İçin de geçerli olduğunu yazmıştım. Karakter ve özellik itibariyle bazı metaller yalnız başına maruz k..
Geçen hafta oğlum Arda Alan Işık ile Premier Lig üstüne derin bir sohbet yaptık. Sohbetin bir yerinde Arda harika bir tespit yaptı. Dedi ki ‘’ Dünyanın bütün liglerinde yeteneksiz organizasyon, yetenekli organizasyonsuzluğu alt ediyor.’’ Bildiğ..
Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Gazete ve gazeteci; demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olarak, toplumsal hayatın gelişmesi ve güçlenmesine katkı vererek, sorunları gündeme taşıyarak, toplumun haber alma özgürlüğü adına doğru bilgi ve haber akışını sağlayarak toplumun bilgilenm..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Eskiden bir sohbetin iki ucundan tutardık, çay tadında bir cennet nazarıyla... Şimdi bütün sohbetler siyasetin pençesinde kana bulanmakta. Biz sizinle eskilerde olduğu gibi kandan uzak tertemiz muhabbetlere yolculuğa çıkalım.Huzur dendiğinde akla gelen bir fotoğraf..
Boşluk… Ne aradığımı bilmeden, ne yapacağımı, ne olacağımı bilmeden gitmek… Nereye? İsteklerim ve arzularım bile günden güne değişiyor.Bilmiyorum bilemiyorum…  Neyim, ne değilim?  Ve engeller çıkıveriyor önüme dağ gibi…..
Geçenlerde Bekri Mustafa’nın muhtarlık hikayesini okudum. Açıkçası hikaye ve kahramanları bana hiç de yabancı gelmedi. Hatta ibretlik Bekri Mustafa hikayesinin nerede cereyan etmiş olduğunu araştırmaya niyetlendim. Sonra bizim Bekri Mustafa'ları hatırlayınca ger..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Kıymetli dostlar Galip Said nereye kayboldu dediğinizi duyar gibiyim. Bir yere kaybolmadım. Kovid illeti tüm şehri sardığı gibi beni ve ailemi de sardı. Birkaç yakınımı kaybettim. Ardından okullar açıldı açılacak, hazırlıklar vs derken epeydir yazı yazamadığımı fark ettim. ..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=