Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Bölgedeki pek çok Özel İdareyi inceledim, yaptığım araştırma sonucunda Batman'ın çok özel olarak idare edildiğini gördüm ve gurur duydum doğrusu. Bundan dolayı ilimizin siyasetçilerine, Sayın Valimize ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve &c..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Biz, TPAO, Batman'dır ve Batman'ı bitirmeye çalışanlar; asla iyi anılmayacaklardır.Batman, TPAO ile var oldu ve TPAO da Batman'la büyüyüp marka oldu, sırf birilerin menfaati uğruna Batman ve TPAO'nun bitirilmesini kabul etmiyoruz, diyorken birileri kalkıp &o..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Sık sık sokakları dolaşan biri olarak çevremizi incelediğimizde birçok binanın, yapılan inşaatların yangın merdivenlerinin olmadığını dikkat ettiniz mi?Her geçen gün bir yenisi eklenen inşaatlarda yangın merdiveninin bulunmaması gerçekten kaygı verici. Binaların ..
Victor Hugo, “Ağlamak için gözden yaş mı akmalı? / Dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı?” derken muhtemelen bir ayrılığın sonundaki duyguları dile getiriyordu. Kim bilir, belki de ağlamaya utananlar için söylemiştir bunları. Hani erkekler ağla(ya)maz ya! O m..
Yaz tatilini, havası kadar insanı da sıcak olan Batman'da geçiriyordum.  Darbe akşamı misafir olarak ağırlandığımız evde, yemekler yenmiş, çaylar içilmiş sohbet ediliyordu. Sohbetin sıcaklığından olacak ki televizyon kapalı, sosyal medya ise takip edilmiyordu...
Elalem hangi kıyı şehrine gidip gitmeyeceğini hesaplarken, biz evimizden çıkıp çıkmayacağımızı düşünüyoruz!Elalem “hangi 5 yıldızlı otele gidip eğlenebiliriz’in hesabını yaparken, bizler “bugün acaba evimize sağ salim dönebilecek miyiz?&rd..
Nice İmparatorluklar, krallar, beylikler ve olaylara şahitlik ederek kendini bu güne sapasağlam getirmeyi başarabilmiş Hasankeyf, Mezopotamya’nın açık hava müzesi desek yeridir. Çünkü Hasan’ın sevdiğine kavuşabilmesi için ölüm pahasına d..
Artık itiraf edelim lütfen, millet olarak okumuyor ve araştırmıyoruz, aslında merakta etmiyoruz ama çok meraklıymış gibi davranmadan da geçemiyoruz. Çok cahiliz ama her konu hakkında bilgi sahibiyiz!Yıllardır kıyameti kopartmaya çalışan bazı kesimler var, bu kesiml..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=