Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Batman tarihinin ilk kitap fuarı geçtiğimiz hafta sonu halkın büyük katılımı ile açıldı. 1955 yılında ilçe statüsüne kavuşan, 1990 yılında da il olan Batman'da ilk defa böyle bir etkinlik yapılması ilimizin bazı konularda ne kadar ihmal edildiğinin b..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Elimde kalemim ve önümde duran bembeyaz kâğıt, bir saate yakındır bu beyaz, tertemiz kâğıda bakıyor ve düşünüyorum. Nasıl, nereden başlamalıyım diye; çünkü biliyorum birazdan bu kâğıt artık eskisi gibi olmayacak fakat bir türlü de..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Sık sık sokakları dolaşan biri olarak çevremizi incelediğimizde birçok binanın, yapılan inşaatların yangın merdivenlerinin olmadığını dikkat ettiniz mi?Her geçen gün bir yenisi eklenen inşaatlarda yangın merdiveninin bulunmaması gerçekten kaygı verici. Binaların ..
Kavramların toplumlarla özdeşleştiği zamanlar vardır. O zamanın ise sabit ve değişmez olduğu düşüncesi hepimizin kulağına birilerinin taşımasıyla gelmiştir. Bu düşünce garip bir olgudur ama oluşmuş ve inananı da çoktur. Bu bağlamda düşündüğ&uum..
1932'den bu yana Irak devleti ile çatışan Barzaniler, 1974'te otonom, 1990'da ise federatif bir yapıya geçtiler. Fakat ne geçmiş Baasçı Hükümet ne de şuan ki Şii yönetim bu yapıyı hiç hazmedemedi. Mamafih, Irak Anayasasının 140&#..
İçimizi ısıtan güneşe hasret kalınan kış günlerinde, D vitamini eksikliği önemli vitamin eksikliklerinden. ‘’Güneş girmeyen eve doktor girer.’’ diye boşuna demedikleri gibi büyüklerimizin güneşte çay eşliğinde demlenip ‘&..
Geçen yazımda erken seçimi ifade ederken tartışmadığımızı söylemiş ve bugün yaşanan her şeye toplu kabul veya toplu red anlayışı ile baktığımızı dile getirmiştim. Olaylara, olgulara futbol takımlarını tutar gibi gelen destekleri ya da karşıtları sorgulamadan, dü..
Elalem hangi kıyı şehrine gidip gitmeyeceğini hesaplarken, biz evimizden çıkıp çıkmayacağımızı düşünüyoruz!Elalem “hangi 5 yıldızlı otele gidip eğlenebiliriz’in hesabını yaparken, bizler “bugün acaba evimize sağ salim dönebilecek miyiz?&rd..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=