Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Geçen hafta oğlum Arda Alan Işık ile Premier Lig üstüne derin bir sohbet yaptık. Sohbetin bir yerinde Arda harika bir tespit yaptı. Dedi ki ‘’ Dünyanın bütün liglerinde yeteneksiz organizasyon, yetenekli organizasyonsuzluğu alt ediyor.’’ Bildiğ..
Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
60 Yıllık bir geçmişi olan Batman’da bu güne kadar en fazla yakınılan durum Batmanlı olma bilincinin oluşmaması ve Batman ilimizin gerçek anlamda bir lobisinin olmamasıdır. Batmanlı olma bilincinin ve Batman lobisinin olmaması bu güne kadar şehrimize bir çok şeyi..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Eskiden bir sohbetin iki ucundan tutardık, çay tadında bir cennet nazarıyla... Şimdi bütün sohbetler siyasetin pençesinde kana bulanmakta. Biz sizinle eskilerde olduğu gibi kandan uzak tertemiz muhabbetlere yolculuğa çıkalım.Huzur dendiğinde akla gelen bir fotoğraf..
Bugün alabildiğin keyfi asla yarına erteleme                                                 Aldous HuxlyAristoles,  Sokrates’in öğrencisi olan Platon..
Geçen hafta Cuma günü gazetemizin “Belediyede Milyonluk İsraf” başlıklı haberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Murat Şahin yönetimindeki bu sene Süper Ligde mücadele edecek belediye hentbol takımına yapılan büyük harcamalar yer alıyordu. Evet,..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Sık sık sokakları dolaşan biri olarak çevremizi incelediğimizde birçok binanın, yapılan inşaatların yangın merdivenlerinin olmadığını dikkat ettiniz mi?Her geçen gün bir yenisi eklenen inşaatlarda yangın merdiveninin bulunmaması gerçekten kaygı verici. Binaların ..
Sözcük tanımlamada milletçe çok iyi olmasak da “karne” sözcüğü hakkında net  tanımlar yapabiliyoruz. Kelime, köken olarak ‘ yazılı delil, gösterge’ anlamında aynı olsa da kullanım alanlarına göre hayli farklılık g&oum..
Ligin ilk 8 maçında 5 mağlubiyet ve 3 galibiyet alan Batman Petrolsporlu futbolcuları, Pazar deplasmanında aldıkları galibiyetten ötürü tebrik ederim. Geçen hafta göreve başlayan Kırmızı-Beyazlı ekibin Teknik Direktörü Tarık Yurttaş ve yardımcılarını da bu..
booked.net

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=