Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Batman tarihinin ilk kitap fuarı geçtiğimiz hafta sonu halkın büyük katılımı ile açıldı. 1955 yılında ilçe statüsüne kavuşan, 1990 yılında da il olan Batman'da ilk defa böyle bir etkinlik yapılması ilimizin bazı konularda ne kadar ihmal edildiğinin b..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Çay, aşkın ve merhametin gözyaşıdır.Çay, huzurun mabedinde bir damladır.İlk buluştuğumuzda oturduğumuz o konforsuz masaya oturdum.Sen nerdesin ?+ Garson tek misin dedi.- Bekliyorum dedim. (suskun ve utangaç bir çaresizlikle) Bu bekleyiş dipsi..
Mezarlıkları ziyaret edip, ölmüşlerimizin üzerine Fatihalar, Yasinler okuyup; okuduklarımızı ölmüşlerimizin ruhlarına teslim etmek inancımızda önemli yer tutar. Kasım 2013’te babamın vefatıyla birlikte mümkün olduğunca her hafta Perşembe günler..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Sık sık sokakları dolaşan biri olarak çevremizi incelediğimizde birçok binanın, yapılan inşaatların yangın merdivenlerinin olmadığını dikkat ettiniz mi?Her geçen gün bir yenisi eklenen inşaatlarda yangın merdiveninin bulunmaması gerçekten kaygı verici. Binaların ..
Kavramların içi insan eliyle doldurulduğu için her çağda her dönemde yeni anlamlar ifade etme potansiyelini içinde taşır. Biz de gümümüzde içi boşalmış “siyaset” kavramını yeniden doldurmak isteyenlere yardımcı olmak için tari..
1932'den bu yana Irak devleti ile çatışan Barzaniler, 1974'te otonom, 1990'da ise federatif bir yapıya geçtiler. Fakat ne geçmiş Baasçı Hükümet ne de şuan ki Şii yönetim bu yapıyı hiç hazmedemedi. Mamafih, Irak Anayasasının 140&#..
Son günlerin en çok konuşulan sağlık konusu nişasta bazlı şeker (NBŞ). 14 şeker fabrikasının özelleştirileceğinin açıklanmasıyla dikkatler nişasta bazlı şekere yöneldi. Biz sağlıkçılar, insanın vücut sistemi fazla şeker tüketecek yapıda olmadığı iç..
Siyaset bilimi, nükleer fizik kadar anlaşılmaz bir teori midir? Sadece siyasi metinleri içeren ve sadece bu metinlere indirgenen ve onların rehberliğinde uygulanan bir siyaset teorisinden söz etmek mümkün müdür? Esasen siyaset ilmini nükleer fizik teorisinde..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=