Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
Batman tarihinin ilk kitap fuarı geçtiğimiz hafta sonu halkın büyük katılımı ile açıldı. 1955 yılında ilçe statüsüne kavuşan, 1990 yılında da il olan Batman'da ilk defa böyle bir etkinlik yapılması ilimizin bazı konularda ne kadar ihmal edildiğinin b..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Biz, TPAO, Batman'dır ve Batman'ı bitirmeye çalışanlar; asla iyi anılmayacaklardır.Batman, TPAO ile var oldu ve TPAO da Batman'la büyüyüp marka oldu, sırf birilerin menfaati uğruna Batman ve TPAO'nun bitirilmesini kabul etmiyoruz, diyorken birileri kalkıp &o..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
Sık sık sokakları dolaşan biri olarak çevremizi incelediğimizde birçok binanın, yapılan inşaatların yangın merdivenlerinin olmadığını dikkat ettiniz mi?Her geçen gün bir yenisi eklenen inşaatlarda yangın merdiveninin bulunmaması gerçekten kaygı verici. Binaların ..
Arapça kütüb (kitaplar) ve Farsça hane (ev) kelimelerinin birleşimi ile türetilen kütüphane, kitapların evi anlamına gelir. Ama ne yazık ki kitaplar o evlerde bir misafir olarak ağırlanıyor(misafirin kalıcılık süresi kısadır). Kitaplara kendi evlerindelerm..
1932'den bu yana Irak devleti ile çatışan Barzaniler, 1974'te otonom, 1990'da ise federatif bir yapıya geçtiler. Fakat ne geçmiş Baasçı Hükümet ne de şuan ki Şii yönetim bu yapıyı hiç hazmedemedi. Mamafih, Irak Anayasasının 140&#..
14 Kasım Dünya Diyabet Günü. Toplumda artan diyabet hastalığına dikkat çekmek amacıyla DünyaSağlık Örgütü(WHO) ve Dünya Diyabet Federasyonu(IDF) öncülüğünde, İnsülin hormonunu bulan F.G.Banting’in doğum günü..
Elalem hangi kıyı şehrine gidip gitmeyeceğini hesaplarken, biz evimizden çıkıp çıkmayacağımızı düşünüyoruz!Elalem “hangi 5 yıldızlı otele gidip eğlenebiliriz’in hesabını yaparken, bizler “bugün acaba evimize sağ salim dönebilecek miyiz?&rd..
Nice İmparatorluklar, krallar, beylikler ve olaylara şahitlik ederek kendini bu güne sapasağlam getirmeyi başarabilmiş Hasankeyf, Mezopotamya’nın açık hava müzesi desek yeridir. Çünkü Hasan’ın sevdiğine kavuşabilmesi için ölüm pahasına d..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=