Lütfen bekleyin..

Yazarlar

Bu yazıda Bejan Matur’un “Rüzgâr Dolu Konaklar” şiir kitabında, ruhuma dokunduğu için altını çizdiğim bazı yerlerden bahsedeceğim.Çocuklar ebeveynlerini taklit ederek hayatı anlamlandırır. Bu da onların çok iyi bir gözlemci olduğuna del..
 Depremlerim sıklıkla sürdüğü bu günlerde akla FAY YASASININ bir an önce çıkarılmasını da önemli hale getirmektedir.Afet riskini en aza indirmek, mal ve can güvenliğinin sağlanması İçin gündeme gelen Fay Yasası ile fay hatları üzerind..
Geçen hafta oğlum Arda Alan Işık ile Premier Lig üstüne derin bir sohbet yaptık. Sohbetin bir yerinde Arda harika bir tespit yaptı. Dedi ki ‘’ Dünyanın bütün liglerinde yeteneksiz organizasyon, yetenekli organizasyonsuzluğu alt ediyor.’’ Bildiğ..
Para ile satın alınamayanları, siz keşfedemediniz mi hala? Yoksa gereksiz gibi mi görüyorsunuz? Ya da farklı bir felsefe diye mi düşünüyorsunuz?Durun sevgi ve paylaşmanın felsefesi olmaz. Bu hayatın ta kendisidir. Yoksa siz hala paylaşmayı bilemey..
Damak Restaurant – Türk Mutfağının Avrupa Serüveni Damak Restaurant, Türk mutfağını Avrupa'da başarıyla temsil eden bir marka olmanın ötesinde, misafirlerine unutulmaz bir kahvaltı deneyimi sunarak öne çıkıyor. İşletme sahibi Volkan Akın liderliğind..
Sevgili okurlar uzun bir aradan sonra tekrar huzurunuza çıkmak gerçekten mutluluk verici bir durum.Kötü durumların yaşandığı bir dönem içindeyiz doğrusu. İnsanlarda görülen bunalım hali her durumda ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insan..
“Orda bir köy var uzakta gitmesek de  görmesek de o köy bizim köyümüzdür” derdi çocukluk şarkılarımız ve bize aslında gitmemenin de , görmemenin de normal bir şey olduğunu aşılıyordu, oysa gitmediğin, görmediğin  yer nasıl sen..
     Buradan da anlaşılacağı gibi Oryantiring yapı, bina, stad, saha gerektirmeyen çevreci bir spordur. Binlerce kişinin katıldığı yarışlardan sonra ertesi gün aynı araziye gidirseniz ayak izlerinden başka hiçbir şey göremessiniz! Oryantiring “KO..
Eskiden bir sohbetin iki ucundan tutardık, çay tadında bir cennet nazarıyla... Şimdi bütün sohbetler siyasetin pençesinde kana bulanmakta. Biz sizinle eskilerde olduğu gibi kandan uzak tertemiz muhabbetlere yolculuğa çıkalım.Huzur dendiğinde akla gelen bir fotoğraf..
Boşluk… Ne aradığımı bilmeden, ne yapacağımı, ne olacağımı bilmeden gitmek… Nereye? İsteklerim ve arzularım bile günden güne değişiyor.Bilmiyorum bilemiyorum…  Neyim, ne değilim?  Ve engeller çıkıveriyor önüme dağ gibi…..
Geçenlerde Bekri Mustafa’nın muhtarlık hikayesini okudum. Açıkçası hikaye ve kahramanları bana hiç de yabancı gelmedi. Hatta ibretlik Bekri Mustafa hikayesinin nerede cereyan etmiş olduğunu araştırmaya niyetlendim. Sonra bizim Bekri Mustafa'ları hatırlayınca ger..
Yazarak ifade edemiyorum artık kendimi. Kocaman bir çığlık atasım geliyor. Tüm savaş çığırtkanlarına, sahte vatanseverlere ve katillere karşı kocaman bir acı çığlık.  Aylardır susmayan silah seslerinin bizlere yaşattığı psikoloji bu halde ise o bölge halkını ve ev..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=