Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

SİYASET EVLERE GİRMESİN

25 Nisan 2018, 18:18 - Okunma: 1382

Yine bir seçim ile daha karşı karşıyayız. Ama bu seçim kesinlikle sandıkta kalmalı. İnsanların kendi partilerini kendi karakterleriyle,  düşünceleriyle ve inançlarıyla bütünleştirmeleri partileri kutsar oldu. 

Partilere ve liderlerine söylenen sözler bazıları için artık inancına söylenmiş kadar değerli oldu. Herkesin bu düşüncede olduğunu düşündüğünüzde herkes bir tarafgirlik edasıyla bütün toplumsal değerleri hiçe sayarak siyasete kurban ettiğini görmemek mümkün değildir.

Artık bazı sorunları dile getirmek bağlı olduğu siyasi partinin düşüncesiyle anlatılıyor. Böylelikle kimse haksız olana direkt haksız diyemez herhangi bir konu hakkında görüş bildiremez oldu. Kişisel fikirler değil partinin fikirleri yani başkalarının fikirlerini benimsenmiş olur. Bu da artık kişisel duygu ve düşüncelerin anlatılmamasına yol açar. Siyaset karakterleri ele geçirmesin. 

Siyaset sadece sandıkta olmalı. 

Siyaset şehirlere girerse kutuplaşma olur mahalle kavgasına dönüşür. 

Siyaset mahallelere girmesin. 

Siyaset mahallelere girerse komşuluk biter. Birbirinin siyasi düşüncesine tahammül edilmez. Karakterler siyasi düşüncelere göre şekillenir. Hâl böyle olunca herkes kendi tarafını haklı bulur ve mahalli kutuplaşma ve  ayrışma olmasına sebep olacaktı. Çok defa duymuşumdur komşuların siyasilerin konuşmalarının etkisinde kalarak birbirine hain dediklerini ve kaç yıllık komşuluk ilişkilerinin sonlandığına şahit olmuşuzdur. Yazıktır.  Toplumsal değerlerinizi siyasi düşüncelere kurban etmeyin.

Siyaset evlere girmesin. 

Siyaset evlere girdiğinde kardeşlik hukuku,  anne baba hukuku kapı dışarı olur. Birbirinin zıddı iki partinin olduğu evde siyaset hakim olunca ilişkiler de sekteye uğruyor. Seçim boyunca ailesiyle konuşmayanları biliyorum. Neden? Ayrı siyasi düşünceye sahip oldukları için. Siyasi düşüncelerin ayrı olması kardeş,  eş, anne , baba , akraba olmanızı engellerse sizi toplum olmaktanda bir gün çıkarır. Toplum bütün farklılıklarıyla aynı haklarda, ayni ortak paydalarda buluşmaktır. Toplum olmak, bütün düşüncelerin, inançların bir arada sorunsuzca yaşadığı siyasi düşüncelerin değil toplumsal değerlerin hâkim olduğu bir paydada buluşmaktır.

Siyaset beyinlere düşüncelere girmesin. Çünkü mutlaka birilerine karşı nefret uyandiracaktir. 

Siyaset okullara girmesin gruplaşma olacaktır. Bilimi bilgiyi tartışması gereken genç beyinler siyasilerin klişeleri üzerinden gereksiz tartışmalara girecektir. Hiç gerek yok.

Siyaset sadece sandıkta oy kullanırken olsun. Bunun dışında insanları gerilmesini sağlayacaksa hiç olmasın daha iyi.

Sevginin hakim olduğu yarınlara ulaşmak dileğiyle. 
Sevgi ile kalın. 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
36 gün önce
139 gün önce
371 gün önce
372 gün önce
412 gün önce
545 gün önce
618 gün önce
741 gün önce
772 gün önce
835 gün önce
954 gün önce
1118 gün önce
1119 gün önce
1212 gün önce
1216 gün önce
1276 gün önce
1476 gün önce
1503 gün önce
1577 gün önce
1812 gün önce
1854 gün önce
1936 gün önce
2142 gün önce
2319 gün önce
2660 gün önce
2682 gün önce
2850 gün önce
2904 gün önce
2913 gün önce
2973 gün önce
2997 gün önce
3021 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=