Lütfen bekleyin..

Mehmet Bardakçı

ABD NE İSTİYOR?

07 Ağustos 2018, 13:51 - Okunma: 660

Cumhuriyet tarihi boyunca Atatürk’ten sonra Kıbrıs Barış harekâtı hariç, her zaman ve her alanda ABD, Türkiye’ye istediğini yaptırmıştır. 
Taki 2008 yılının ortalarına yani Kürt sorunu çözümü İçin Oslo hazırlıklarına kadar. 

O tarihten bugüne gün ve gün Türkiye adım adım bağımsızlığını kazanmaya başlamakla ABD ye karşı çıkma ve istek ve arzularına ret cevapları vermeye başlamıştır. 
Türkiye’nin artık sahipsiz bir ülke olmadığını anlamaya başladığı günden bugüne  çözüm sürecinin kısmen baltalanması ardından Hendek olayları takibinde FETÖ elli ile darbe girişimi teşebbüsü ve Suriye’de PYD’nin ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin başarısızlığı hezimete uğraması gibi planların boşa çıkmasıyla beraber ABD’nin artık Türkiye’ye karşı istediklerini yaptırtamaması ABD’yi saldırgan ruhlu bir tutum içerisine koymuştur.
 Bu sebeplerin başarısızlığındandır ki şuan ekonomi üzerinden Türkiye’ye ayar çekme durumları yaşanmaktadır. ABD’nin İran’a ambargo koyması bile Türkiye’yi ekonomik bir sıkıntıya koyma girişimidir.

 İran’a yapılacak ambargo İran’dan çok Türkiye’yi etkileyecektir.
 Enerjide dışa bağımlılık ve dolarla yapılan ithalat Türkiye’nin belli başlı zaaf ve sıkıntılarındandır. Durum böyle olunca Türkiye’de dövizin TL karşısında değer kazanması piyasaları daraltmaktadır. 
Bir an önce bu dalgalanmaların önüne geçmek için döviz endeksli enerji ve teknoloji alanlarında devlet ile özel şirketler üretim sahaları oluşturmalı ve dışa bağımlılığı azaltmakla istihdama önem vermelidir.
Bununla beraber Türkiye vatandaşlarına balık yemeyi değil balık nasıl tutulur anlayışı ve alt yapısıyla çalışmalar ve yatırımlar yapmalıdır. 
Ve son olarak Türkiye’ye yapılan bunca saldırı Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yok etme planlarıdır. 
Ve onun şahsında bütün Türkiye’ye saldırıdır. 
Netice olarak diyalog kanallarını kapatmadan diplomasi sonuna kadar kullanılmalı, 
Olmadı her türlü gelebilecek tehdit ve şantajlara karşı kısasa kısas anlayışıyla ve ne bedel ödenecekse! Gerekirse İncirlik dahi bütün ABD üslerini kapatma kararı Türkiye Cumhuriyet’ine yakışan bir tavır olacaktır. 
Bu aziz millet yıllarca aç kalabilir, ama tek bir dk onursuz bir yaşam sürdüremez... 
Saygılarımla

 

Etiketler : ABD NE İSTİYOR?
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MOBİL - REKLAM
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=