Lütfen bekleyin..

Mehmet Bardakçı

KURTULUŞ SAVAŞ’I RUHU DÖNDÜ

30 Ağustos 2018, 16:08 - Okunma: 671

Bu ülkenin 1900 lerde verdiği kurtuluş savaşındaki ruhu bütün dünyayı titreten ve imrendiren bir mazi ve tarihe iz bırakmıştır. Bu savaşın mücadelenin ruhu, ne teknolojik silahlar, nede gelişmiş donanımlı ordulardı. 
Herşeyini yitirmiş lokomotifin iflas ettiği yeme içme noktasında bile ihtiyaç duruma düşmüş ama buna rağmen iman’ını kaybetmemiş ve bu İman gücüyle o savaş harplerinde ankara’dan Erzurum’a,Afyon’dan Diyarbakır’a Pakistantan Suriye’ye  ümmeti Muhamed anlayışıyla bir araya gelen vatan evlatlarının din kardeşlerinin savaş’ın en zor şartlarında içme suyunun zor karşılandığı meydanda bile birbirleri ile omuz omuza saf tutan ve Allah’a rükü ve secde eden bu yiğitler ordusu zamanla cumhuriyetin kurulmasından sonra zamanla yozlaşma yaşayarak kısmen’de olsa  emperyalist güçlerin etkisine girmiş ve iman dolu ruhu zayıflamıştı ki ! 2000 li yılların başından bugüne adım adım eski ruhuna kurtuluş savaşı ruhuna dönüş yapmaya başlamıştır. Öyledirki ordu içine sızmış dış odaklı vatan hainleri bile 15 Temmuz gecesi ifşa olup hüsrana uğratılıp ordudan atılmışlardır. Ve Türk silahlı kuvvetleri özüne ümmeti Muhamed anlayışına kaldığı yerden devam etmiştir. 
 yedi düveli Çanakkale boğazında sulara gömen ve onları yıkıma uğratan bir millet idik, ve bugün o özümüze döndüğümüzün en açık göstergesi beni Bayram sabahı duygulandıran ve onurlandıran haber idi. 
Haber şöyle idi. ! 
Hakkari’de Irak sınırı sıfır noktasında Aktütün karakolunda Milli savunma bakanı Hulusi akar ve genel kurmay başkanı Yaşar Güler’le beraber Bayram sabahı karakol daki askerlerle omuz omuza Allah’a rukü ve secde eden vatan evlatları Bayram namazını kıldılar. Kurtuluş savaşından sonra Cumhuriyet tarihi boyunca neredeyse hiç yaşamayan bir ruh tekrardan yeşermiş ve yüreği iman dolu ümmeti Muhamed felsefesi tekrardan hayat bulmuştur. Bu ülkenin bir ferdi olarak bu durumu çok önemsemekle gurur duyuyorum, ümmeti Muhamed anlayışı var oldukça kardeşliğimiz daim var olacak, ve hiç bir emperyalist güç hangi silahlara sahip olurlarsa olsunlar bize diz çöktüremeyecekler... 
bize kurtuluş savaşı ruhunu yeniden hatırlatıkları için ,milli savunma bakanı hulusi akar ve genel kurmay başkanı yaşar Güler’e şükranlarımı sunuyorum... 
Not; Bayram tatili olduğundan bu yazımı bugün yayına verebildim. Saygılarımla...

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
booked.net

>
.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=