Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

YAŞAYAN BEDENLERİN ÖLÜ HAYALLERİ

31 Ağustos 2018, 16:09 - Okunma: 2815

Bir umuttur insanı ayakta tutan. Onu da aldılar mı elinden kimsesiz kalırsın. Bakma çevren de onlarca akraba, yüzlerce arkadaş, binlerce dostun  olduğuna. Sosyal medya hesaplarında binlerce takipçin  olduğuna bakma sadece uzaktan takip eder. 

Belki de bir hayal kadarsın. Ondan öteye geçemezsin. Gerçekleşmeyecek bir umuttur yarınların. Beklersin ama gerçekten beklersin. Sadece beklersin. Gelmez.

Henüz hayatının baharındasın. Sen herkesi görürken kimsenin farkında değilsin. Senin yaşayıp yaşamaman kimseyi ilgilendirmez. Sadece sosyal medyada iki satırdır üzüntüleri. Emojinlerle ifade edilir duyguların . Bitmişiz haberimiz yok.

Bir can, bir beden yok olurken genç yaşta, bir internet sitesinin üç satırlık yazılarına kalmıştır  varlığın. Gazetelerin üçüncü sayfaları bile artık yazmiyor hüzünleri. Oralar bile para ile satılır oldu.

Ne istiyorlarsa onu öğrenir neyi arzu ederlerse onu haber olarak görüyoruz. Onlar istiyor biz izliyor, inanıyoruz . Hayata onların gözüyle bakıyoruz .

Bedenlerin içinde ki ruh satılmıştır ezelden. Dışını, içini, hislerini yaratan özgür bırakmışken kölesi oluruz düşüncelerin. Bir duada bile yer bulamayan düşlerimiz vardır. Satın almışlar sanki herşeyimizi . 

Dualarımız bile satılmıştır. Kendi ruh halimizi, ahvalimizi, yarınlarımızı, dünyamızı, ahiretimizi başkaların istekleriyle doldurup onlarin hisleriyle dua ederiz. 

Neyimiz kaldı ki dünden?
Yarına ne bırakacağız?

Almışlar elimizden özgürlüğü. Para onlarda diye bedenlerimize de sahip çıkıyorlar. Bedenlerin ölümü bir şey değilde, hayallerin ölümü bitirir insanlığı. Bizler hayal ettiğimiz kadar varız. Hayal edebiliyorsak demek ki bir gerçeği vardır.

Ama artık hayallerde satın alındı. Onlar neyi tahayyül ediyorsa bize de aynısı dayatıyorlar . Bizim gibi düşün diyorlar. En doğru olan bizim doğrudur diyorlar. Sorgulamak yasak. Ne deniyorsa o doğrudur diyorlar ve köleleştirme politikasını hızla dünyaya hakim kılıyorlar.

Herkes gibi bende öleceğim tabii ki. Bu dünya milyarlarca insana kalmadığı gibi banada kalmayacak . Bizden sonrakilere de kalmayacak. Ama ben kölesi olmak istemiyorum sapkın düşüncelerin. Benim doğrularım, senin doğruların değildir gerçekler. Gerçekler neydi diye düşünmek yerine gerçek diye dayatılan her şeye muhalif olmaktır insanlık. 

Her şeyin kendi kendine bir düzene oturduğunu anlatma. Bu düzen böyle geldi böyle gidecek hikayesine inanmamı bekleme. Hep bu hikayelerin kahramanları tüketti düşünceleri . Köreldi gayri duygular. Düşünme yetisi kayboldu zihinlerden. Bu hikayeler yazıldıkça akıllara, bu düşünceler hakim oldukça davranışlara sönmez bu alevler. Yanar yanar durur. Külü bile bulunmaz yarınlarda. 

Çocuklarımızı esir almışlar düşünceleriyle. Sabah onu yaz akşam beni yaz. Kişileri Tanrılaştırmaktır ders dedikleri. Ağzından çıkan sözlerle katledilir çocukların çocuksu düşünceleri. Ellerinden sevgi ile değil, umursamaz, başıboş baştan sağma davranışlarla tutmuyor, itiyoruz bilinmeyen bir geleceğe . Kendimizin bile inanmadığı yalanlarla dolduruyoruz zihinlerini. 

Geleceğimizi tutsak ettiler. Geçmişimizi silip bilmelerini istediğimiz bir geçmişi yarattılar. O geçmişle geleceğimizi dizayn etmeye çalışıyorlar. Sanki bizi onlar yarattı da onlar yaşatıyorlar. Ya bildiklerini zannettikleri bilimle kandırıyorlar ya da âlim olduğunu zannedip hayatları karartıyorlar.

Davacıyım ben bu dünyadan. Davacıyım ben bu düzenden. Davacıyım, beni istedikleri gibi yeni bir ben yaptıkları için. 
Davaciyim hayallerimi kıskanıp yok ettikleri için. Davacıyım yaşayan bir bedende ölü hayalleri inşaa ettikleri için. Davacıyım düşlerimi çalan,  gülen yarınlarımı ağlatan, bedenimi özgür bırakıp düşüncelerimi esir alandan.

Gerçek dava bir kesimi değil, insan endeksli evrensel bir dava olmalıdır.  Herkes kendini düşündüğü, kendi değerlerini kutsal saydığı, kendini haklı gördüğü sürece bu devran dönmez. 

Hayata siyasal bakmayın. Hayata kişisel bakmayın. Hayata tak taraflı da bakmayın. Hayata başkalarını köle olarak görüp kendini doğuştan torpilli olarak bakmayın. Hayallerinizi öldürmeyin. Bedeninizi satın alsalar dahi hayallerinizi satmayın. Varlığınızı yok saysalar bile siz varlığınızı yok görmeyin. Siz varsınız.  Güzel düşler düşleyin. Sevgi ile yaşayın. 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
312 gün önce
313 gün önce
353 gün önce
486 gün önce
559 gün önce
682 gün önce
713 gün önce
776 gün önce
895 gün önce
1059 gün önce
1060 gün önce
1153 gün önce
1157 gün önce
1217 gün önce
1417 gün önce
1444 gün önce
1518 gün önce
1753 gün önce
1795 gün önce
1877 gün önce
2083 gün önce
2260 gün önce
2601 gün önce
2623 gün önce
2791 gün önce
2845 gün önce
2854 gün önce
2914 gün önce
2938 gün önce
2962 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=