Lütfen bekleyin..

Halludba Icamsab

Gönderilmemiş Bayram Mektubu

01 Haziran 2019, 16:12 - Okunma: 177

(…) üç nokta sevgiye, sevince, neşeye dair tüm söyleyemediklerimizin anlamıdır. Ve bugün o günlerden biri daha yaşanıyor. Belki yoksun belki de varsın, önemi olmayan bu ikilemden kurtulmak çabasıydı sana tüm yazdıklarım. Numaralandırdıklarımın en sonunu yazıyorum bugün ve tüm geçmiştekiler gibi buna da (…) üç nokta koyup koymamakta kararsızım. Kararsızlığım bayramların anlamını yitirdiğinden falan değil. Kararsızlığım artık (…) üç noktanın sana bir şeyler ifade edip edememesinedir. Çünkü bayramlar bir şeyler ifade edebilmektir. İfade edilince gün bayram olur. Bayram anlamını yitirmeyen ifadelerin yüzlerde oluşturduğu kas gevşemeleri olunca güzel. Bayramlar, ah bayramlar!  ( … ) üç nokta ne de çok yakışıyor size.

    Geçenlerde, arkadaşlarla konuştuğumuz konulardan biri de sendin. Seni bilen tüm arkadaşlar seni sordu. Neler yaptığını? Nasıl olduğunu? Görüşüp görüşmediğimizi sordular. Bir an o yüzüme doğru söylenen sorulara cevap olmak isteyen hiçbir sözcüğün olmadığını fark ettim. Susa kaldım. Sonra konuşmak istemediğimi anlayan bir arkadaş “tamam bu sorulara (…) üç nokta koyalım. Yani sonra konuşalım dedi”. Ben olmaz ( .) koyun diyemedim.  Öyle kaldın. Ne nasıl olduğunu anlatabildim ne de ne yaptığını söylemeden konu dışında kaldın o gün. Ama o gün bugün hep konu dışında kalışın konuşmamamızdan mı yoksa bayramların anlamsızlığından mı anlayamadım. Belki de (…) üç noktanın konulmamazlığından da olabilir. Ama bunlardan daha acı olan bundan sonra hep konu dışında kalacağının düşüncesidir. Hâlbuki bildiğim bayram mesajlarında herkesin şöyle dediğine alışmıştım:

    Bayramlar unutulanları hatırlamaktır. Bayramlar unutulma sözünü unutmaktır. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir, güzel yarınlara niyettir. Bayramlar gönderilmemiş mektuplarda yazılanlar değil, gönderilmiş mektupların içeriğidir. Tıpkı kesilen kurbanların vermiş olduğu mesaj gibi, tıpkı dağıtılan harçlıkların ve şekerlerin anlamı gibi, bayramlar anlamla dolu bol yorumlu mektuplardır. Okuyan bilir. Bayramlar özlem duyduklarına sarılma bahanesidir. Bayramlar ah bayramlar ne de çok anlamlısın.

    Sana bu bayram sarılamamamın bahanesi olsun bu yazım. (…) üç nokta

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
108 gün önce
192 gün önce
199 gün önce
232 gün önce
382 gün önce
407 gün önce
479 gün önce
522 gün önce
533 gün önce
537 gün önce
631 gün önce
644 gün önce
664 gün önce
715 gün önce
736 gün önce
750 gün önce
762 gün önce
778 gün önce
797 gün önce
833 gün önce
841 gün önce
860 gün önce
866 gün önce
896 gün önce
931 gün önce
951 gün önce
957 gün önce
977 gün önce
booked.net


>
.
Global site tag (gtag.js) - Google Analytics
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=