Lütfen bekleyin..

Diyaddin DEMİRHAN

DEĞERLERİMİZİ DEĞERLENDİRİP DEĞERLENMEMİZ GEREKİR

09 Temmuz 2019, 15:23 - Okunma: 293

Son günlerde ilimizin gündemindeki en önemli başlıklardan biri Eğitimde son sıralarda yer almamız olmuştur. Yapılan sınavlarda ilimizin eğitim seviyesinin oldukça düşük olması bütün Batmanlıları olduğu gibi bizleri de üzmüştür. Bu konuda daha iler gitmek için Başta sayın valimiz olmak üzere ilin yetkilileri bir dizi toplantılar yapmış ve bazı kararlar aldığını biliyoruz. Umuyorum ki bu tedbirler ve kararlar ilimizin eğitim seviyesini yukarı çekecek ve hak etmediğimiz bu noktadan hak ettiğimiz noktaya getirecektir.

İyi bir eğitim iyi eğitimcilerle mümkündür bundan dolayı öncelikle eğitimcilerimizin bir öz eleştiri yapması gerekiyor kanaatindeyim. Bununla birlikte son derece özverili ve idealist eğitimcilerimizin sayısının hiç de azımsanacak kadar az olmadığını düşünüyorum. Belki bir itici güce,bir morale , bir desteğe ihtiyaç duyuyordur bu değerlerimiz. Bu moral ve desteğin verilmesiyle Eğitimcilerimiz yaptıkları işe daha sıkı ve yoğun bir şekilde sahip çıkacaklardır. Bunun için eğitim alanında belki de branşlar şeklinde yılın öğretmenlerini objektif bir değerlendirme ile seçmek ve bunları kamuoyu ile paylaşmak , bütün öğretmenler için ayrı bir yarış ve azim kaynağı olacaktır. Yani öğrencilerimizi yarıştırırken bir anlamda öğretmenlerimizin de yarışın içine dahil olması eğitim kalitemizi olumlu olarak etkileyecektir. Belli alanda başarılı olan öğretmenlerimize özel ödüller ve onore etmek kaydıyla heyecanlarını üst seviyede tutmak mümkün olabilecektir.

Belki de bu saydığım durumları Milli Eğitim camiamız zaten yapıyordur, ancak ben duymadım ve halka da bunların yeterince duyurulmadığı görülmektedir. Nitekim bu yıl yapılan AYT-TYT sınavlarından Batman Fatih Lisesinde görev yapan Coğrafya öğretmenimiz Yusuf ÇOBAN, sınavda çıkan 7 coğrafya  sorusunu bire bir tutturması ilimiz açısından olumsuz geçen yılın belki de en büyük kazancıydı, ancak bu kadar önemli bir görev yapan hocamızın hiçbir şekilde takdir edilmediğini öğrendiğimde şaşkınlığımı gizleyememiştim, Oysa başka şehirlerde böyle bir başarı elde eden hocalarımızın parmak gösterildiğiniz, idarecilerden ciddi teveccüh aldığını biliyoruz, Yusuf COBAN hocamızın ciddi bir şekilde onore edilmesi , gelecek dönemlerde diğer öğretmenlerimize ciddi bir motive kaynağı oluşturacağı bir gerçekliktir. Bu konuda sayın Milli Eğitim Müdürlüğümüzün üzerine düşen görevi yapacağına olan inancımı belirmek istiyorum. Değerlerimize sahip çıkmak bizleri daha da değerlendirir, daha da güçlendirir. 

Umuyorum ki önümüzdeki günlerde açıklanacak AYT-TYT sınavlarında ilimiz hakettiği sıralamayı alacaktır. Bu sınavlarda 7 tane coğrafya sorusunu birebir bilen değerli Yusuf ÇOBAN hocamızı tebrik ediyor, böyle hocalarımızın sayısının artmasın diliyorum.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
565 gün önce
854 gün önce
933 gün önce
940 gün önce
954 gün önce
booked.net

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=