Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

BENDE KINIYORUM USTA

17 Ekim 2019, 12:42 - Okunma: 1512

Kendi sözde özgürlüğü için bütün özgürlükleri hiçe sayan zihniyeti, karnı tokken açları görmek istemeyenleri kınıyorum. 

İbadethaneleri nefrethanelere dönüştüren yobazları, inandığını zannettiği ya da öyle görünmek istediği yaratıcıyı kendisine, yaptığı nefret söylemlerine bir kılıf olarak görenleri, kendisini haklı görmek için ayetlerden bir kaç tanesini cımbızla çekip haklılığını ortaya çıkarmaya çalışanları, her türlü adaletsizliği mübah olarak görenleri kınıyorum.

Bütün gücünü haklılığını ortaya çıkarmak için kullananları, kendi evladını en iyi yerlere yerleştirip başkasının evlatlarını şamar oğlanı olarak görenleri, sahip olduğu zenginliği, şatafatı, kudreti elinde tutmak adına herkesi boş vereni, kendi annesinin ayağının altına cenneti görüp diğer anneleri yok sayanları kınıyorum.

Dünyanın türlü türlü işlerini çevirip hiç bir şey olmamış gibi davrananları kınıyorum. 

Parası ve adamı olup istediğini yapanı ve diğerlerine hiç bir hakkı hak olarak görmeyenlerin kınıyorum. 

Açlık sınırının altında maaş alanların; yatı, katı, atı olanları sırtında taşıyanları da kınıyorum.

Kendi çocuğuna beş lira harcamayı çok görüp, 20 liralık sigara içip, kumar oynayıp, kahvelere, eğlencelere maaşını yatıranları da kınıyorum.

Kendisinden olanların yaptığı hatalar yüzünden hayatı zehir olan diğer insanları baskı ve despot bir şekilde susmalarını dayatanları da kınıyorum.

Olmayan tarihlerini yüceltip diğer tarihleri yok sayan tarihçileri, istediği halkı, toplumu görüp acıyarak yardım edip başkalarını görmezden gören sosyologları, etnik kökenini sanki kendisi yaratmış gibi kutsayan milliyetçileri, ailesini seçme hakkı varmış gibi övünenleri de kınıyorum. 

Dilinde Kuranı eksik etmeyip yanına yalanı da, kini de, nefreti de, ayrımcılığı da, şovenliği de, bütün insan karşıtı eylemi ekleyip hayatına devam edenleri de kınıyorum. 

Üstüne takım elbise giyip bir de kravat taktı mı kendisini dünyanın sahibi, küçük dağların yaratıcısı olarak görenleri de kınıyorum. 

Kitle imha silahı üretip bununla korku salıp dünyayı elinde tutmak isteyen vandal, faşist, emperyalist güçleri ve maşalarını da kınıyorum. 

Bir kere kullanma hakkına sahip olunan yaşamı sonlandırmayı bir oyun olarak gören ve bütün bunları yapmayı kendisinin en doğal hakkı olarak gören ruh hastası karakterleri de kınıyorum. 

Kınıyorum usta. 

İşe yaramayacak belki ama herkes bu yolu kullanıyor ve bende bu seferlik kınıyorum. 

Kimse kınadığını yaşamadan ölmez diyenileri de kınıyorum. 

Sevgi ile kalın 
.... 

Mehmet Sebih Altun 
msebihaltun@gmail.com

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
187 gün önce
188 gün önce
228 gün önce
361 gün önce
434 gün önce
557 gün önce
588 gün önce
651 gün önce
770 gün önce
934 gün önce
935 gün önce
1028 gün önce
1032 gün önce
1092 gün önce
1292 gün önce
1393 gün önce
1628 gün önce
1670 gün önce
1752 gün önce
1958 gün önce
2135 gün önce
2476 gün önce
2498 gün önce
2666 gün önce
2720 gün önce
2729 gün önce
2789 gün önce
2813 gün önce
2837 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=