Lütfen bekleyin..

Seyfi Elçiboğa

VARİLE SIĞAR MI YAŞAM? *PINAR GÜLTEKİN'E İTHAFEN

26 Temmuz 2020, 10:26 - Okunma: 942

Beş gündür buradaydım. Paslı bir varilin içine gömülmüştüm. Gündüzleri, etrafta uçuşan kuşların kanat çırpışlarını dinleyerek geçirdim. Geceleri, böceklerin vızıltısını duyarak bekledim.

Yüzüm yanmıştı. Saçlarım kirpiklerimle tutuşup göz çukurlarıma yapışmıştı. Yanık bedenimin üzerine beton atılmıştı. 

Bileklerimden itibaren ayaklarım dışarıda kalmıştı. Etlerim çürümüş olmalıydı. Kesif çürük kokusuna gelen böcekler etlerimi kemiriyorlardı. Kargalar üşüşmüştü. Gagalıyorlar, kırmızı ojeli ayak parmaklarımı çiğniyorlardı.

Bir canavara yarenlik etmiştim. İnsan suretindeydi; güya beni çok sevmişti, güya bana bağlanmış, etrafımda dönüp duruyordu.

Vakitlice gezindik, gönlümü aldı. Onu tanımak, sevmek istedim. Evliymiş, bir kızı varmış, küçük, şipşirin... Avcıymış meğer. Yıkıldım, yalana, aldatmaya dayanamadım. Olmaz dedim. Yuvanı yıkma, kızını üzme dedim. Sen istesen de ben yuvanı yıkamam, yapamam dedim. 

Beni anlamadı. Peşimi bırakmadı. Israrla birlikte olmak istedi. Huzurumu yıktı, gülüşlerimi çaldı. Uykusuz bıraktı, derslerimden oldum. Dostlarımdan oldum. 

"Eşine söylerim." dedim, tehditler savurdum, dinlemedi. "Polise giderim."dedim, "Azrail'in olurum." dedi. Korkuyordum, daha da korktum. Saklandım, telefon numaramı değiştirdim. Beni yine buldu. Baş edemedim. 

"Son kez görüşelim. Sana anlatacağım çok önemli şeyler var." dedi. "Son kez bir şans ver bana, bir daha seni hiç rahatsız etmeyeceğim. Yemin olsun." dedi. 

Oturduk. Aynı yalanları söylemeyi sürdürdü. Israrla: "Olmaz...Bitti..." dedim. Kalktık. "Seni ben bırakacağım." dedi. Arabayı istemediğim halde bağ evine sürdü. Çığlık atıyordum. Durduk; saldırdı, susturmaya çalıştı. "Neden beni reddediyorsun?" dedi. "Başkası var." dedim. Çıldırdı. "Öldüreceğim seni."dedi. Beni yumrukluyordu, tekmeliyordu. Sonra boğazımı sıktı. Son bir kez aldığım nefesle ormana baktım. Dallara konmuş küçük Serçeyi gördüm. Ve az sonra öldüm.

Söyle bana güzel Serçe, bir varile sığar mı bir genç kızın yaşamı? Umudu, düşleri... 

Söyle bana küçük Serçe, masum doğan insan yavrusu nasıl olurda bir canavara dönüşür?

Söyle bana küçük Serçe, besleyip yaşatan şefkat nasıl olurda aşk adı altında vahşete dönüşür?

SEYFİ ELÇİBOĞA 
seyfelseyf@gmail.com

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
36 gün önce
51 gün önce
86 gün önce
110 gün önce
161 gün önce
162 gün önce
163 gün önce
188 gün önce
191 gün önce
198 gün önce
205 gün önce
208 gün önce
233 gün önce
324 gün önce
332 gün önce
358 gün önce
359 gün önce
360 gün önce
373 gün önce
381 gün önce
465 gün önce
492 gün önce
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=