Lütfen bekleyin..

Diyaddin DEMİRHAN

YÖN’ÜNÜZ HİÇ DEĞİŞMESİN

01 Eylül 2020, 16:07 - Okunma: 374

Gazete ve gazeteci; demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olarak, toplumsal hayatın gelişmesi ve güçlenmesine katkı vererek, sorunları gündeme taşıyarak, toplumun haber alma özgürlüğü adına doğru bilgi ve haber akışını sağlayarak toplumun bilgilenmesi, bilinçlenmesi ve kamuoyu oluşturulmasında önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.  Tüm bunların yanında gazetecilerimiz yaşadıkları şehrin sosyal, kültürel, ekonomik ve benzeri pek çok alanda da gelişimine görevleri dolayısıyla katkıda bulunmaktadırlar.  Doğru, tarafsız, ilkeli, objektif habercilik anlayışı başta olmak üzere, halkımızın bilinçlenmesi, düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesi, temel hak ve özgürlüklerin yeterince kullanılması, özel hayata gereken özenin gösterilmesi, dürüst, gerçekler doğrultusunda yansız bilgi sunulması gibi evrensel meslek ilkeleri doğrultusunda görevlerini büyük bir sorumluluk ve özveri anlayışıyla yerine getiren güçlü bir basın toplumsal hayatımızda da yaşamsal bir öneme sahiptir. 

Kurulduğu günden beri yukarıda bahsettiğim gazeteciliğin temel değerlerini uygun bir yayın politikası izleyen ve yönünü hep haklı ve doğruda yana belirleyen gazetemiz 8 yılını kutlamaktadır. Gazetemiz dedim çünkü her Batmanlı bu gazeteyi kendi gazetesi olarak gördüğüne inanıyorum. 

İlimizin menfaatlerini her zaman ön planda tutarak, doğru, tarafsız ,objektif ve cesur bir yayın anlayışıyla Batman basınında bambaşka bir yeri olan gazetemizin yönü her zaman doğru olmuştur. Kurulduğu günden beri yayın politikasından en ufak bir taviz vermeden devam eden gazetemiz Batmanımız için büyük bir kazanç olmuştur. 

İlimize karşı yapılan karalamalara karşı en sert ve yüksek sesle cevap veren ve kamuoyu oluşturan, ilimizin gelişmesi için üstüne düşen vazifeyi fazlasıyla yapan gazetemizin Batman’a verdiği katkı kesinlikle azımsanmayacak derecededir. 

Yıllardır Yön’ünü doğrudan ve haklıdan yana belirleyen gazetemizin yönünü değiştirmeyeceğine inanıyorum, bu vesileyle Ferit TUNÇ Bey’in nezdinizde gazetemizin 8 yılını kutluyor, bizleri doğru bilgilendirmek için çabalayan gazete çalışanlarımızı tebrik ediyor,aynı yayın çizgisiyle aynı Yön ile  nice yıllar diliyorum.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
165 gün önce
869 gün önce
1158 gün önce
1201 gün önce
1237 gün önce
1244 gün önce
1251 gün önce
1258 gün önce
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=