Lütfen bekleyin..

Diyaddin DEMİRHAN

MAHALLEMİZİN VALİSİ

26 Ekim 2020, 14:48 - Okunma: 2071

“Orda bir köy var uzakta gitmesek de  görmesek de o köy bizim köyümüzdür” derdi çocukluk şarkılarımız ve bize aslında gitmemenin de , görmemenin de normal bir şey olduğunu aşılıyordu, oysa gitmediğin, görmediğin  yer nasıl senin olabilirdi ki? Neyse ki İl Özel İdaremiz şarkının tesirinde kalmayıp  Köylerimize gitti köylerimizi imar etti ve köylülerimize dokundu, Mahallerimize de Belediyemiz hizmet götürmeye çalıştı , ancak bir şey eksik kalmıştı, mahallelimize dokunmak, mahalleliyi dinlemek, onların değerli olduğunu hissettirmek.

Batman Belediyemizin son zamanlarda başlattığı mahalle buluşmaları halk arasında inanılmaz bir memnuniyetle karşılandığını görüyoruz ve bundan bizde büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sayın valimizin bizzat katıldığı ve sorunları dinlediği ilgili birim müdürlerinin hazır bulunduğu mahalle buluşmaları , sorunları yerinde tespit etme ve anında müdahale etme noktasında son derece verimli geçtiğini görmekteyiz. Mahalle sakinlerinin birinci ağızdan ilin hem valisine hem Belediye başkanına sorunlarını iletibilme şanssını yakalaması, mahallenin sorunların çözümünde çok önemli bir adımdır, sayın valimiz sadece Belediye ilgilendiren sorunları değil, mahalleyi ilgilendiren bütün sorunları dinleyip muhataplarına anında verdiği talimatlarla bu güne kadar onlarca soruna çözüm bulmuş, gereksiz bürokrasi ve zaman kaybının önüne geçmiştir.

Şu ana kadar gerçekleştirilen mahalle buluşmalarında halkın genel tepkisi son derece olumlu olmuştur, bu güne kadar ilin valisine ve belediye başkanına bu şekilde sorunlarını anlatabilme imkanını bulamadıklarını belirten mahalle sakinleri memnuniyetlerini her platformda dile getirmeye çalışıyorlar, sırasını bekleyen mahalle sakinleri ise buluşmalarını dört gözle beklediklerini müşahede ediyoruz. Son derece sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen buluşmalar Belediyenin halkla ilişkisi zayıf eleştirilerini de ortadan kaldırdığına inanıyorum, bu çalışma ile belki de belediye bu güne  kadar hiç olmadığı kadar halkın belediyesi olmuş durumdadır. Halkın belediyesi olmak bir slogan ile olacak şey değildir ancak bu tür örnek faaliyetler bunun böyle olduğunu gösterecektir, Belki de ilk defa halk bu kadar yönetimin bir parçası olmuştur. Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği buluşmalar yaptığımız tespitin ne kadar doğru olduğunu kanıtlar niteliktedir, pandemi gibi önemli bir sıkıntımız olmasına rağmen mahalle sakinleri buluşmalara yüksek bir katılım gösterdiğini görmekteyiz.

Mahalle buluşmalarının bundan böyle de Belediyemizin bir geleneği olarak sonsuza kadar devam etmesi  gerektiğini düşünüyorum, bu önemli ve güzel faaliyetin başlamasına vesilen olan sayın valimizi bir Mahalleli olarak  tebrik ve teşekkür ediyorum, işin mutfak kısmında çalışan Belediye Muhtarlıklar Müdürü  Sayın Ömer ZENGİN ve personeline de gösterdikleri olağanüstü gayret ve çaba için teşekkür ediyorum. Bu tür faaliyetlerin devam etmesini dilerim.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
239 gün önce
943 gün önce
1232 gün önce
1275 gün önce
1311 gün önce
1318 gün önce
1325 gün önce
1332 gün önce
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=