Lütfen bekleyin..

Hasan Şerefoğlu

NEYMİŞ EFENDİM!

20 Haziran 2022, 15:38 - Okunma: 256

ALLAH SADECE ORTA DOĞUYA PEYGAMBERLER GÖNDERMİŞ! BÖLGE FACİAT! İSVEÇ, NORVEÇE PEYGAMBER GÖNDERMEMİŞ  AMA REFAH VE ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ!
Allah, Amerika, Afrika, Asya, Yunanistan, Çin, Kanada İsveç Finlandiya dahil tüm yeryüzüne 124.000 tane peygamber göndermiştir. Bunu Hz Peygamber bize hadisde rivayet edilmiştir. (Müsned 5/265-266; İbn Hibbân,  2/77) 
Bu bakımdan her ümmete ve topluma peygamber gönderilmiştir. Bunların sadece 25 tanesini Kur’an‘da geçtiği için biliyoruz. Ama tevatürle bunun daha çoğunun bilgisine sahibiz. Sadece Diyarbakırda dokuz tane peygamber mezarı var! Sadece bunun ikisi kuranda geçer. Şimdi bu algı çabalarına çok üzülüyorum çok. Bunu neden yapıyorlar neden? 
Bakınız İsveç  FİLLANDİYA Danimarka Ve kuzey ülkeleri yani Vikingler dünyanın en barbar insanları idi. sürekli istila, kan, gasp üzerine bir yaşam sürdüler. Bugün Vikingler adı altında bunlar filmleşti ve bizlerin izlenimine sunuldu. Onlara da peygamberler gönderildi. Onlarda cennete (Valhala) cehenneme inanıyorlardı. onlar bile öte alem, hesap günü dedikleri valhalaya inanıyorlardı. Yani cennete gideceklerine inanıyorlardı. Onlarda Odin, Tor gibi tanrılara, peygamberlere inanırlardı.
“Biz her millete bir peygamber gönderdik.” (Nahl, 16/36) 
Dolayısıyla Vikingler de bir millet olduğunda Odin,Tor peygamber yada Allah’ın  o milletteki ismi olabilir. Nahl suresindeki ayette, Hz. Adem (as)’den beri her zamanda bulunan bütün kavimlere imtihandaki adaletin bir gereği olarak mutlaka bir peygamberin gönderildiği ifade edilmektedir. Çünkü, peygamber olmadan imtihan olmaz. Madem ki, insanoğlu için bir imtihan dünyası açılmış, elbette bu imtihanın temel soruları olana ilahî emir ve yasaklarının bilinmesi lazımdır. Bunları ders verecek olan muallimler ise peygamberlerdir. Oraya da peygamberler gelmiş zamanla bu peygamberlerin öğretileri değiştirildi. İsa Messi Allah’tır diyen hristiyanlar gibi onlarda peygamberlerini ilahlaştırmışlardır. Yine başka bir ayeti kerimede “senin Rabbin şehirlerin (merkezine) en büyüğüne, halkı üzerine ayetlerimizi okuyan bir peygamber göndermedikçe, o memleketler halkını helâk edici değildir. Biz ahalisi zalim (kâfir) olan memleketlerden başkasını helâk edici değiliz.
Kasas:59
Demek ki tüm dünya  merkez şehirlerine peygamberler gönderildi.
Peki bizdeki bu geri kalmışlığın onlardaki bu gelişmişliğin nedeni din mi?Nede bu vahşet bu çekememezlik bu adavet dine rağmen bizde var? Halbuki sadece İslam dini değil! Semavi, semavi olmayan bütün dinler  barışı, ahlakı güzel insan olmayı, iyi insan olmayı, yardımlaşmayı, komşuya, yetime, çocuğa, kadına iyi bakmayı emreder. Hayvana eziyet etmemeyi, yeşili korumayı ağaç dikmeyi emreder. Hrsızlığı, cinayeti, rüşveti, kibri, zülmü yasaklar. Bir köpeğe su verdi diye cennete giden insanları örnek verir.  Bizim de altın çağlarımız oldu, Batının da karanlık çağı. Bu ivmedeki etmende din idi. Bizim dindar onların barbar olması bize altın yıllar onlara karanlık çağlar yaşattı. Peki şimdi! Biz dinin emrettiği ahlakı, adaleti yardımlaşmayı kaybettik onlarda bu hasletleri aldı. Bakın Romalılar Almanlar için Fransızlar için daha kuzeydeki İsveç Norveç Finlandiya gibiler için barbar toplumlar diyorlardı. Ne diyordu ünlü sosyolog Ali Şeraiti? Avrupa kültürü Roma kültürüdür Roma kültürü Yunan kültürüdür ve Yunan kültürü de Mezopotamyadaki Kürtlerden almıştır. Mezopotamya’daki gelişmenin temel etmeni de şüphesiz Din’dir. Neden sadece bugünü değerlendiriyorsunuz? Yani bizde Saddam Hüseyinler, Kral Fahatlar, Hafız Esatlar, Mustolar-Nasırolar, Şahin şahlar var ve bunlar referanslarını İslam’dan mı aldılar diyorsunuz? Bu diktatörler bu toplumun genleriyle oynadılar. Hayır bu şahıslar yine o barbar toplumların ideolojilerinden esinleşmiş idiler. Solculuk sağcılık feodalizm derebeycilik mantığıyla bu toplumun genleri ile oynadılar. Bugün bile Müslüman ülkelerin %99’nın lideri bizim bilmediğimiz yöntemlerle global güç odaklarına bağlı çalışır. Bunlar kendi toplumlarını cahil bırakmak, kendi kültüründen uzaklaştırmak gibi her türlü fonksiyonu denediler, denemeye devam ediyorlar. Afrika çok büyük medeniyetler kuran bir kıta değil miydi? Şimdi Afrika köle! ilim yok, irfan yok, elbise yok medeniyet yok, kısacası hiç bir şey yok! Peki nasıl bu hale geldiler? Afrikalılar piramitleri binlerce yıldır yapabilecek tekniğe sahip idiler. Tarlaları sulayacak tekniğe sahiptiler. Dünyanın en çok altın üreten, altınla süs eşyalar yapan bir toplumu iken, bilim, ilim, felsefede  ileri iken, şimdi kölelikten başka bir yapıları yok! Afrika’ya geri bir kıta demek insafsızlık değil mi? sen bir toplumun iki üç  neslini köleleştir sonra Afrika NASA gibi bir kuruluş yapabilir mi de? Hulasa din, diyanet, kitap sadece Orta Doğuya değil dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna tüm insanlığa iyi olmayı nasihat eder. Kimya, Fizik, Astronomi, Matematik, Tıp, Coğrafya ve Felsefede otorite olanların tamamı din alimidir. Bölgedeki bu anti demokratik yapının, vahşetin kaynağını beşeri ideolojilerden ve kripto liderlerden arayın değerli kardeşlerim! Dinde değil!

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
2124 gün önce
2335 gün önce
2506 gün önce
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=