Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

BİZİ KİRLİ SİYASETİNİZE ALET ETMEYİN

03 Eylül 2015, 16:29 - Okunma: 2428

                           Son günlerde ülkemizde saldırıların tekrar nüks etmesi ve barış sürecinin sonlanması gibi bir girişimde bulunulması sonucu ortaya çıkan tablo son derece üzüntü verici bir boyut kazandı.2 seneyi aşkın bir süredir durdurulan ve barış veya çözüm süreci diye adlandırılan süreç boyunca hiç bir cenazenin gelmemiş olmasına daha fazla katlanılmadı. Çünkü kendilerini içinde bulacakları bir siyaset meydanında kullanabilecekleri bir siyasi argüman kalmamış olsa gerek hemen savaş ortamı oluşturulup taraflar fakir ve gariban halkın çocukların kanları ve canları üzerinden politika yürütülmeye başlandı. Kendi çocukları dış ülkelerde hayatlarını devam ederken halkın çocuklarını ölüme gönderen anlayışlar yine kaldıkları bu oyuna devam etmeye başladılar.

                          Son günlerde onlarca insanımız katledildi. Politik kanallar daralmış olacak ki kimse çözümden ve ateşkesten yana bir tavır takınamaz hale geldi. Siyasi liderler ölen insanlarımızın kanları ve canları üzerinden siyaset yapmaya devam ettiler. Tüm partiler bu ölümlerin çoğaldığı dönemde yaptıkları tek şey birbirlerine ağır ithamlarda bulunmak. Başka herhangi bir gelişme sarf edilmemektedir. Şimdi mecliste bulunan sayın milletvekillerine bir kaç sorum olacak.

                          Biz size o meclise uyuyasınız diye mi oy verdik ey vekiller?

                          Sizin çocuklarınızın canları tehlike de değil diye mi rahat davranıyorsunuz?

                          Bir tane milletvekilinin oğlu ölürse gerçekten de böyle mi davranacaksınız?

                          İki yılı aşkın durdurulan savaş öncesi ne konuşuldu da süreç başladı?

                          O zaman öyle mi gerekiyordu ya da öyle olmasını mı istediniz?

                          Şimdi neyde anlaşamadınız da savaş yeniden başladı?

                          Güneydoğuda oy kaybetmenin verdiği nefretle mi bu savaşa başladınız?

                          Bu savaşla güneydoğuyu cezalandırdığınızı mı düşünüyorsunuz?

                          Her gün sınır dışından gerilla cenazeleri geliyor seviniyor musunuz?

                          Asker ve polis cenazeleri geliyor üzülüyor musunuz?

                          Neden hala insanlarımızın ölümüne seyirci kalıyorsunuz?

                          Gece yatağınızda rahat uyuyor musunuz?
                         
                           Bu sorularımın cevabını almadıkça bu dönemi kimse masumlaştırmaya kalkmasın. Çünkü inanmam. Bana her gün cenazeler gelirken kimse savaşı haklıymış gibi göstermesin. İstenilirse bugün karşılıklı ölümler durdurulabilir. Devletin iktidar partisinin ve cumhurbaşkanının bir an önce bu savaşı durdurması lazım. Dünya da hiç bir savaş öldürerek başarıya ulaşamamıştır. Her savaşın sonunda diyalog ve müzakere galip gelmiştir. Tüm dünya da durum böyle iken neden daha fazla insan ölmeden müzakere edilmiyor.

                          Öldürerek hiç bir sorunun çözülmeyeceğini bildiğiniz halde neden hala devam ediyorsunuz? Sadece yapacağınız tek şey ölümleri karşılıklı olarak durdurmak. İnsanlar çocuklarını okula gönderirken her hangi bir olumsuzluk karşısında okul müdürünü şikâyet edebiliyor. Neden hala çocukları öldürüldüğü halde onları koruyamayanlar hakkında hiç bir girişimde bulunulmuyor merak ediyorum. Kendi emelleri uğruna bizim çocuklarımızı kullananlara karşı neden tepki vermiyoruz?

                           Barış istemiyor diye örgütleri suçlayanlar neden devleti bunu başaramadığı için suçlamıyorlar. Suçsuz yere insan katledenleri her kim olursa ne olursa olsun burada lanetliyorum. Çünkü her insan dünya ya bir kere geliyor. Birileri onların yaşam hakkını gasp ediyor hatta elinden alıyor. Yazıktır günahtır. Etmeyin eylemeyin. Kıymayın bu halkın masum gençlerine. O iğrenç siyasetine alet etmeyin onları. İnsanların kanı ve canı üzerinden yapılan siyasete de o siyasetin uyguladığı politikaları da şiddetle lanetliyorum. İnsanların ölmediği barış dolu nice yarınlar dilerim
ESENKALIN

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
72 gün önce
73 gün önce
113 gün önce
246 gün önce
319 gün önce
442 gün önce
473 gün önce
536 gün önce
655 gün önce
819 gün önce
820 gün önce
913 gün önce
917 gün önce
977 gün önce
1177 gün önce
1204 gün önce
1278 gün önce
1513 gün önce
1555 gün önce
1637 gün önce
1843 gün önce
2020 gün önce
2361 gün önce
2383 gün önce
2551 gün önce
2605 gün önce
2614 gün önce
2674 gün önce
2698 gün önce
2722 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=