Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

ABDULLAH GÜL'E AÇIK MEKTUP

22 Eylül 2015, 14:57 - Okunma: 2284

                     Türkiye'nin sorunlarını çözme adına yeni bir sürece girmesi için büyük bir fırsat doğmuştur dediniz ve o günden sonra çözüm süreci başladı. Çözüm süreci günden güne dillendirildi. Sizinde dahil olduğunuz bir çok kolektif platform oluşturuldu. Yapılan önerileri ve halkın bu konuda ki düşüncelerini almak üzere akil adamlar grubunu kurdurdunuz. Her bölgede ki akil adamlar grupları bulundukları bölgenin sosyolojik yapısını ve halkın beklentilerini göz önünde bulundurarak araştırmalar yaptılar. Her bölge de çatlak seste çıktı, birebir katılanlarda oldu.Ama nihayetinde belli bir toplumsal ön yargıları kırdıktan sonra, süreç başlamış oldu.

                    Sizin başlattığınız bu çözümsel adımlardan sonra çatışmasızlık ortamı oluşturuldu. Bu ortamdan bölgede birçok yatırımlar yapılarak ekonomik canlanma ortaya çıktı. Ülke hızla büyümeye ve karamsar bakılan yarınlara artık umutla bakar bir duruma gelinmişti. Artık kimse ölmüyor, aileler çocuklarını askere göndermeye korkmaz hale gelmişti. Huzur düzeyi gitgide yükseliyor geleceğin daha yaşanılabilir bir ülke olacağımızı konuşmaya başlamıştık. Bölge de insanlar yaşamlarına tüm güzelliğiyle devam ediyordu.

                   Şimdi sizin bıraktığınız olumlu havadan eser kalmadı. Seçimlerde tek başına iktidarı oluşturacak çoğunluğu yakalamayan taraf olması hasebi ile bir anda eski günlere geri dönüldü. Her gün çatışma, kaos, saldırılar ve her gün gençlerimizin cansız bedenlerini alır olduk. Ülkeyi gitgide bir iç savaşa sürükleyenlere zemin hazırlanmış oldu. Kutuplaşmanın hat safhada olduğu günümüz siyasi konjonktür bu zemine seyirci kalarak çatışma ortamının daha da büyümesini istiyor gibi bir izlenim bırakır oldu. Ülkemizin dört siyasi parti üzerine kurulacak bir parlamento durumu zaruri olduğu ortaya çıkmış oldu. Ama tek başına iktidar olamamanın verdiği fobi ile kendi gücünü ortaya koymak adına ülkeyi kaosa sürüklemenin anlamsızlığını paylaşmak istiyorum sizinle.

                   Bu ülkenin sizin gibi olumlu düşünen hümanist, objektif, çözüm yanlısı bir lidere ve onun fikirlerine ihtiyacı vardır. Bırakmış olduğunuz bu sürecin tekrar kaldığı yerden devam etmesi adına vicdanınızla adım atmanıza ihtiyaç vardır.
                  Kendisini bulunduğu konum itibariyle vazgeçilmez biri olduğunu empoze etmeye çalışan bir lider var.

                  Kendisini tek sahip olarak gören ve ilerde bunu daha da ileriye götürerek kendisini yarı tanrı olarak görecek bir karaktere ulaşması kaçınılmaz olan bir lider var.

                  Bulunduğu konumu çözüm adına değerlendirmesi gerekirken kutuplaştırmaya çalışan bir lider var.

                  Gergin ortamı stabilize etmeye çalışması gerekirken labil bir siyasi yol izleyerek halkı farklı gruplara ayırarak ayrıştıran bir lider var.

                  Kendi koltuğunda tüm ülkeyi eşit görmesi gerekirken sadece muhtarla işi götüren bir lider var.

                  Oluşan siyasi istikrarsızlığı objektif görüp taraflar arası aracı olması gerekirken taraf tutup geri kalanını bertaraf etmeye çalışan bir lider var.

                  Tüm siyasi partileri aynı ölçüde değerlendirmesi gerekirken bir partinin 400 milletvekili kazanmasını isteyen bir lider var. 

                  Ülkede asgari ücretle geçinmenin zorluğunu anlatanlara simit hesabı yapan bir lider var.

                  Bu şartlar da bir çocuk bile bakılmazken üç, dört şimdi de beş çocuk isteyen bir lider var.

                  Hayat tarzlarını beğenmeyip kendisinin istediği bir yaşam tarzının benimsenip yaşanmasını isteyen bir lider var.

                  Her gün bu ülkenin evlatları hayatını kaybederken 'olsun şehitlik en büyük bir mertebedir'' deyip kendi çocuklarını askere göndermeyen bir lider var.

                  Ülkeyi böldürtmeyeceğiz deyip milliyetçilerin milli duygularını okşayan bir lider var.
                
                   Şimdi sizden ricamız:

                  Bütün bu karakteristlik özelliklere sahip bir liderin bu ülkeyi daha da ileriye götürülmesi beklenmeyeceğini size sunmak ve bu sorunların aşılması adına sizinde bir nebze olsun katkı sunmanızı bekliyoruz.

                  Daha önce bu sürecin başlanmasına öncülük ettiğiniz gibi yine bu ülkeyi kaosa sürükleyecek planları altüst edip ülkeyi barışa götürecek adımlar atmanızı bekliyoruz.

                  Durma noktasına gelen ekonomiyi canlandırmanızı bekliyoruz. Koca ülkeyi bir kişinin vicdanına bırakmamanızı istiyoruz.

                  Şovenist etnisizmin tekrar hortlamaması için sizi göreve davet ediyoruz.

                  Artan şiddet olaylarının ekarte edilmesi için adım atmanızı bekliyoruz.

                  Tüm bu iç savaş hazırlıklarını bir önce başa çıkarmanızı bekliyoruz.

                  Gün oturup izleme günü değildir. Tüm bu olumsuzluklar meydandayken sizin tekrar ortaya çıkıp olumlu adımlar atmanızı bekliyoruz.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
72 gün önce
73 gün önce
113 gün önce
246 gün önce
319 gün önce
442 gün önce
473 gün önce
536 gün önce
655 gün önce
819 gün önce
820 gün önce
913 gün önce
917 gün önce
977 gün önce
1177 gün önce
1204 gün önce
1278 gün önce
1513 gün önce
1555 gün önce
1637 gün önce
1843 gün önce
2020 gün önce
2361 gün önce
2383 gün önce
2551 gün önce
2605 gün önce
2614 gün önce
2674 gün önce
2698 gün önce
2722 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=