Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

ÖLÜDEN ÖLÜYE FARK MI OLUR?

19 Kasım 2015, 16:43 - Okunma: 3560

               Dünya haşredildiğinden bu yana hiç bu kadar zalimce birbirini vuran,zalimce katleden bir insan libasında ki canavarlar sürüsüne dönüşmemiştir belkide..

              Son bir kaç seneden beri gerek sözde özgürlükleri ülkesi vampir emperyalist ABD nin yaptığı soykırım tadında kıyamlar, bahar diye kendini avutan arap dünyasının uğradığı iç karışıklıklar, yıllardır kan gölüne dönen ortadoğu ve dünyanın gözü önünde binlerce insanın katledildiği Kosova , Suriye  Irak Libya Rojava Bosna hersek katlimları ve daha aklıma gelmeyen onlarcası. Katliamın ırkı, dini,dili, ideolojisi,siyasi görüşü v.s. olmaz.Bunların hiç birisi katliam için geçerli sebepler değil aslında hiç bir sebep insan katliamını geçerli kılamaz.

             Irak yok olmakla karşı karşıya.Hergün onlarca belki binlerce insan katlediliyor.ABD ve diğer ittifak dediği ülkeler petrol kokusunu alan tüm kolonistler bu ülkede.Adım attığında bir işgal gücü askerini görmektesiniz.Ama hala bu ülkeler birbirlerine düşmanca ithamlarda bulunuyor ırk ve mezhep çatışmaları ile çalkalanıyor ve özgürlük getirmeye gelmiş işgalci güçlere kendi egolarını istediği gibi yönlendirmek için gün doğuyor ve adeta vahşileşiyorlar.İnsan kılığından çıkıp tarifini edemeyeceğim bir libasa bürünüyorlar.

               Ne Somali özgür kaldı ne de Libya, Ne Irak bağımsız kaldı ne de Afganistan,Ne Filistin yaşıyor ne de myammar.Dünya çığırından çıktı ve bir içgüdüsel savaşlar senfonisi haline büründü.Enstrümanlar ise silah, top, havanlar,tanklar, uçaklar ve daha bir çok orkestrayı oluşturacak enstrüman mevcut.

              Coğrafyamızda komşularımızda her gün onlarca hatta yüzlerce insan katlederken kimse Suriyeliyim demedi.Ankara da yüzden fazla masum sivil katledi

lirken kimse birlikteyiz demek için oralı bile olmadı.Şimdilerde herkes Fransız olmuş durumda.Tabi ki bütün katliamları lanetliyoruz.Lanetlemeliyiz ama eşit oranda.Bunun için aynı ırktan aynı inançtan olmamız gerekmez.
            
                        Suriye nin girdiği bu girdap hanginizi sevindiriyor.Kardeş kardeşi vururken her gün katliam haberleri gelirken hanginiz rahat yatıyorsununuz evinizde ya da Suriye de her gün kadınlar, çocuklar katledilirken hanginiz çocuklarınızı rahatça okşuyor ,seviyor  ve öpüyor.Vicdanınız bu kadar köreldi mi?Sadece kendi egonuzun tatmin olduğu ruh hallerini yaşamak isteyip diğer insanların geçirdikleri baskıları görmemezden gelme ne kadar acı bir olay değil mi?

              İnsanların hele  o  yok edici içgüdüleri yok mu hiç bir  varlıkta bulunmayan bir hissiyattır.Sürekli  birilerini öldürme sevdası, hep güçlü olma edası ile yaşama metodunu uygulayarak güçsüzü ezmişlerdir.
            Nedir bu kin?
            Nedir bu nefret?
            Nedir bu savaş sevdası?
            Nedir bu kutuplaşmış sadece birilerine özel barış isteği?
            Nedir bu dünya yı çekilmez kılan anlayış?
            Birileri bu vahşileşmiş insanları durduramaz mı?

            Bu kadar mı seyretmeyi seviyoruz.Kendini savunma mekanizmaları bulunmayan bu kadar insanı katletmek insanlık suçudur.Peki ama uygar toplumlar bu durumu nasıl görüyor .Evet görünürde pek hoş karşılamıyorlar tabi.Ama bu katliamı gerçekleştirenlerin bu katliamı yaparken haklı oldukalarını ima ediyorlar.Mısır da ki olayları hoş karşımıyorlar ama yapılan kıyamları meşru olarak görüyorlar ve Darbe demiyorlar.

             Dünyanın her yerinde meydana gelen bütün katliamları kınıyor adaletin bir gün  mutlaka bu yaptıkları zulümleri aynı şekilde onlara tekerrür etmesini ve bu sayede onların da bu coğrafya insanının yaşadıkları acıları anlamasını diliyorum.            
         KANLARIN AKITILMADIĞI KARDEŞÇE BİR DÜNYA DİLİYORUM .

 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
187 gün önce
188 gün önce
228 gün önce
361 gün önce
434 gün önce
557 gün önce
588 gün önce
651 gün önce
770 gün önce
934 gün önce
935 gün önce
1028 gün önce
1032 gün önce
1092 gün önce
1292 gün önce
1319 gün önce
1393 gün önce
1628 gün önce
1670 gün önce
1752 gün önce
1958 gün önce
2135 gün önce
2476 gün önce
2498 gün önce
2666 gün önce
2720 gün önce
2729 gün önce
2789 gün önce
2813 gün önce
2837 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=