Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

ÖLÜDEN ÖLÜYE FARK MI OLUR?

19 Kasım 2015, 16:43 - Okunma: 3512

               Dünya haşredildiğinden bu yana hiç bu kadar zalimce birbirini vuran,zalimce katleden bir insan libasında ki canavarlar sürüsüne dönüşmemiştir belkide..

              Son bir kaç seneden beri gerek sözde özgürlükleri ülkesi vampir emperyalist ABD nin yaptığı soykırım tadında kıyamlar, bahar diye kendini avutan arap dünyasının uğradığı iç karışıklıklar, yıllardır kan gölüne dönen ortadoğu ve dünyanın gözü önünde binlerce insanın katledildiği Kosova , Suriye  Irak Libya Rojava Bosna hersek katlimları ve daha aklıma gelmeyen onlarcası. Katliamın ırkı, dini,dili, ideolojisi,siyasi görüşü v.s. olmaz.Bunların hiç birisi katliam için geçerli sebepler değil aslında hiç bir sebep insan katliamını geçerli kılamaz.

             Irak yok olmakla karşı karşıya.Hergün onlarca belki binlerce insan katlediliyor.ABD ve diğer ittifak dediği ülkeler petrol kokusunu alan tüm kolonistler bu ülkede.Adım attığında bir işgal gücü askerini görmektesiniz.Ama hala bu ülkeler birbirlerine düşmanca ithamlarda bulunuyor ırk ve mezhep çatışmaları ile çalkalanıyor ve özgürlük getirmeye gelmiş işgalci güçlere kendi egolarını istediği gibi yönlendirmek için gün doğuyor ve adeta vahşileşiyorlar.İnsan kılığından çıkıp tarifini edemeyeceğim bir libasa bürünüyorlar.

               Ne Somali özgür kaldı ne de Libya, Ne Irak bağımsız kaldı ne de Afganistan,Ne Filistin yaşıyor ne de myammar.Dünya çığırından çıktı ve bir içgüdüsel savaşlar senfonisi haline büründü.Enstrümanlar ise silah, top, havanlar,tanklar, uçaklar ve daha bir çok orkestrayı oluşturacak enstrüman mevcut.

              Coğrafyamızda komşularımızda her gün onlarca hatta yüzlerce insan katlederken kimse Suriyeliyim demedi.Ankara da yüzden fazla masum sivil katledi

lirken kimse birlikteyiz demek için oralı bile olmadı.Şimdilerde herkes Fransız olmuş durumda.Tabi ki bütün katliamları lanetliyoruz.Lanetlemeliyiz ama eşit oranda.Bunun için aynı ırktan aynı inançtan olmamız gerekmez.
            
                        Suriye nin girdiği bu girdap hanginizi sevindiriyor.Kardeş kardeşi vururken her gün katliam haberleri gelirken hanginiz rahat yatıyorsununuz evinizde ya da Suriye de her gün kadınlar, çocuklar katledilirken hanginiz çocuklarınızı rahatça okşuyor ,seviyor  ve öpüyor.Vicdanınız bu kadar köreldi mi?Sadece kendi egonuzun tatmin olduğu ruh hallerini yaşamak isteyip diğer insanların geçirdikleri baskıları görmemezden gelme ne kadar acı bir olay değil mi?

              İnsanların hele  o  yok edici içgüdüleri yok mu hiç bir  varlıkta bulunmayan bir hissiyattır.Sürekli  birilerini öldürme sevdası, hep güçlü olma edası ile yaşama metodunu uygulayarak güçsüzü ezmişlerdir.
            Nedir bu kin?
            Nedir bu nefret?
            Nedir bu savaş sevdası?
            Nedir bu kutuplaşmış sadece birilerine özel barış isteği?
            Nedir bu dünya yı çekilmez kılan anlayış?
            Birileri bu vahşileşmiş insanları durduramaz mı?

            Bu kadar mı seyretmeyi seviyoruz.Kendini savunma mekanizmaları bulunmayan bu kadar insanı katletmek insanlık suçudur.Peki ama uygar toplumlar bu durumu nasıl görüyor .Evet görünürde pek hoş karşılamıyorlar tabi.Ama bu katliamı gerçekleştirenlerin bu katliamı yaparken haklı oldukalarını ima ediyorlar.Mısır da ki olayları hoş karşımıyorlar ama yapılan kıyamları meşru olarak görüyorlar ve Darbe demiyorlar.

             Dünyanın her yerinde meydana gelen bütün katliamları kınıyor adaletin bir gün  mutlaka bu yaptıkları zulümleri aynı şekilde onlara tekerrür etmesini ve bu sayede onların da bu coğrafya insanının yaşadıkları acıları anlamasını diliyorum.            
         KANLARIN AKITILMADIĞI KARDEŞÇE BİR DÜNYA DİLİYORUM .

 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
4 gün önce
5 gün önce
45 gün önce
178 gün önce
251 gün önce
374 gün önce
405 gün önce
468 gün önce
587 gün önce
751 gün önce
752 gün önce
845 gün önce
849 gün önce
909 gün önce
1109 gün önce
1136 gün önce
1210 gün önce
1445 gün önce
1487 gün önce
1569 gün önce
1775 gün önce
1952 gün önce
2293 gün önce
2315 gün önce
2483 gün önce
2537 gün önce
2546 gün önce
2606 gün önce
2630 gün önce
2654 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=