Lütfen bekleyin..

Mehmet Sebih Altun

HA GAYRET DÜNYAYI BİZDEN KURTARIN.!

02 Ekim 2016, 16:38 - Okunma: 1802

İnsanoğlu; insanlık tarihinde hiç olmamış kadar vahşi ve hiç olmamış kadar da bencil olduğu gerçeği gözler önünde duradursun, binlerce kilometre uzaklıkta ki emperyalistler kendi ülkesini koruma adı altında yüzlerce yıl sonrasını düşünerek hiç bir tehlikesi olmamasına rağmen orta doğu ve yakın çevremizi kapsayan bir emperyal bölgeyi çepeçevre kuşatmış durumda. Öyle bir fitne yanıyor ki artık onların girmesine bile gerek duymadan ülkeleri, sorgulamaktan yoksun cahil insanları kullanarak resmen işgal etmiş durumda.

İşgal altında ki bölgeler kan ağlarken, onlar demokrasiden barıştan ve insanlıktan dem vurup göz boyamaya devam ediyorlar. Ramazan Bayramı’nda Amerika ve Rusya anlaşarak ateşkes ilan ettiler ve Suriye bir süreliğine de olsa sakin durdu. Bu sonuçla emirlerin ve desteğin nereden geldiği gerçeği anlaşılmış oldu. Bu gerçek bir yana dursun halen ılımlı, ılımsız, gerçek ve sahte muhalifler olarak destekleniyor olması da anlamsız geliyor. Asıl gerçek aslında hiç birisinin başı buyruk, bağımsız ve vatansever olmadığı hepsinin bir ülkenin yanan odunu olduğu aşikardır.

Dünyanın her bölgesinde ölümler, savaşlar ve iç savaşlar devam etmekte ve insanlık kendi sonunu getirmek üzere and içmiş gibi hunharca birbirini yok etmeye devam ediyor. İnsan ırkı birbirine karşı girişmiş olduğu bu kırım ve kıyam duracağa benzemiyor. Biri olumlu adım atarsa, karşı taraflar var gücüyle olumsuz adım atıyor ve çözüm adeta imkansız hale geliyor. Demokrasiden inançtan ve birlikten bahseden odaklar her zaman için çözümsüzlükten yana olduğu gerçeğini gizleyemezler. Çünkü kendileri zaten kandan, savaştan ve katliamdan beslenen odaklardır. Önce ateşi yakarlar sonra da söndürmeye geldik diye görünümü su olan ateşi daha da harlayan benzin atarlar. En büyük dost görünenler aslında en büyük düşmanlardır. Kurtarıcı görünümündekiler aslında çıbanın başıdırlar. 

Bütün bunlar devam ederken savaşlardan her gün yüzlerce hatta bilerce ölümün yaşandığı dünya artık acı çekme ve birbirini avlamak için ölüm labirentlerine dönüşmüş durumda. Tüm hızıyla birbirlerini terörist ve insan düşmanı diye suçlayanlar gencecik bedenlerin yok oluşunu ellerinde kadehleriyle izliyorlar. Çocukların, yaşlıların ve kadınların bedenlerini oyuncak gibi parçalanmış olmalarını zevkle izliyorlar. Sadist ruhlu şizofrenlar hala dinden, demokrasiden özgürlükten ve kurtarmaktan bahsediyorlar. Ve inanın ki bir çok insan da ya inanıyor ya da kendi menfaatleri için inanmış görünürler. Onlar için masumların ölmesi hiç bir anlam ifade etmiyor, varsa yoksa kendileri ve kendileri gibi düşünenleri daha nasıl zengin yaparım ve daha nasıl güvende tutarımın peşindeler.

Ne başkalarını dinliyorlar ne de adaletli davranıyorlar. Adalet; onların saltanatına ve düşüncelerine karşı olan herkesi hain görmek, bu yönde enformasyon geliştirmek ve akabinde algı oluşturduğu kesimlerin sesini keserek yok olmalarını sağlamak. Bu inanç değildir. Bu demokrasi değildir. Bu kardeşlik değildir. Bu zulümdür. Ve zulüm edenler er ya da geç hakkın adaletine teslim olacaklardır. Tanrılaşmış egolarıyla herkesi böcek gören anlayışlar yok olmaya mahkum olacaklardır.

Varil bombalarıyla, canlı bombalarıyla, ölümcül toplu silahlarıyla insanlık var gücüyle ırkını öldürmeye devam ediyor. Düşman gördükleri herkesi katlediyorlar. Herkeste birbirini düşman ilan ediyor ve dolayısıyla düşmanlar hiç bir zaman bitmiyor. Bir düşman yok edilirken başka bir düşman yaratılıyor. Bu mantıkla hep öldürme odaklı siyaset izleniyor. Düşmanlar bitmesin ki silah üretimi devam etsin. Düşman ilan edilen ülke yada gruplar hem silahlandırılıyor hem de düşman diye öldürülüyor. Aynı zamanda o savaşanlara eleman tesisi de sağlanıyor.Böyle bir döngü de ölülerinde haddi hesabı olmuyor.Sürekli ölenler öldürülenler evinden barkından olanlar dengede tutuluyor.Ama bu oyunun asıl sahipleri para saymaktan başka bir işe yaramyor ve kaliteli yaşamlarından ödün vermeden yaşamaya devam ediyorlar. Sürekli öldürme içgüdüsüyle yaşayan bir varlık haline geldik insan olarak.

Madem ki böyle…

Ha gayret insanoğlu.Daha büyük silahlar üreterek kendi ırkını bitir ve bu dünyayı bizden kurtar.... Sevgi ile yaşayan doğa sevgi ile yaşamaya devam etsin.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
72 gün önce
73 gün önce
113 gün önce
246 gün önce
319 gün önce
442 gün önce
473 gün önce
536 gün önce
655 gün önce
819 gün önce
820 gün önce
913 gün önce
917 gün önce
977 gün önce
1177 gün önce
1204 gün önce
1278 gün önce
1513 gün önce
1555 gün önce
1637 gün önce
1843 gün önce
2020 gün önce
2361 gün önce
2383 gün önce
2551 gün önce
2605 gün önce
2614 gün önce
2674 gün önce
2698 gün önce
2722 gün önce
ESNEK
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=