Gazzeli şehitler anısına fidan dikildi

İsrail’in saldırıları sonucu şehit olan Gazzeli şehitlerin anısı Batman’da toprakla buluşturulan fidanlarda yaşatılacak.

Gazzeli şehitler anısına fidan dikildi
Yayınlama: 18.12.2023
171
A+
A-

Batman’daki sivil toplum kuruluşlarının kadın kolları tarafından İsrail saldırıları sonucu şehit olan Gazzeli şehitler anısına yüzlerce fidan dikimi yapıldı.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü yerleşkesinde düzenlenen fidan dikim programına; Vali Ekrem Canalp’ın eşi Dr. Ayten Canalp hanımefendinin yanı sıra ilimizdeki STK’ların kadın birimlerinin temsilcileri, çok sayıda kadın katıldı.

“Şehit olan çocukların isimleri burada yaşayacak”

Fidan dikim etkinliğinde konuşan Valimizin eşi Dr. Ayten Canalp, İsrail’in saldırıları sonucu şehit olan Gazzelilerin anısına ağaç diktiklerini belirterek; “Bizler ülke olarak, millet olarak geçmişte olduğu gibi bugün de dünyanın neresinde bir zülüm varsa, mazlumlar varsa her zaman kalbimiz orada atar. 7 Ekim’den bu yana İsrail tarafından acımasızca bombalanan sivillerin katledildiği Gazze ‘de şehit olan binlerce insanın özellikle kadınların, çocukların ve bebeklerin anısına burada STK‘larımızla, kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte fidan dikeceğiz. Biliyorsunuz ki, bu fidanlar yeşerdikçe toprakta can buldukça geride kalan Filistinli kardeşlerimizin de umutlarının ve gelecek hayallerinin can bulması ve gerçekleşmesi en içten duamızdır. Ve yine Umuyoruz ki hem Filistin’de hem de Dünya’da kalıcı, adil sürdürülebilir bir barışı oluşması için vicdanlı herkese de inşallah ilham kaynağı olacak .Biz burada STK’larımızla kamu kurum kuruluşlarımızla burada birlikte Batman’dan sesleniyoruz ki; Tek Yürek Tek Ses olarak hem Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu hem de bu vahşete ve katliama dur demek için buradayız. Bu öyle bir vahşet ki, kadın, erkek, masum ve çocuk demeden gerçekleştirilen bir vahşet. Bebeklerin küvözde yaşam mücadelesi verdiği bir vahşet. Bizler, Filistinlilerin kendi topraklarında barış içinde özgür ve güvenli bir şekilde yaşamaları için çocukların ölmemesi için yalvarmadıkları, koşup oynadıkları, güldükleri gelecek hayalleri kuracakları bir Filistin için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Buradan Gazzeli şehitlerimize tekrardan Allah ‘tan rahmet diliyor ve mekanları cennet olsun diyoruz. Bu zulmün, bu vahşetin bitmesi dileğiyle de Filistinli kardeşlerimize Batman’dan selam söylüyoruz” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.