500 yataklı hastanenin kapasitesi artırılacak

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, 500 yataklı hastanenin kapasitesinin artırılacağını söyledi.

500 yataklı hastanenin kapasitesi artırılacak
Yayınlama: 24.01.2024
226
A+
A-

Yeşiltepe mahallesinde Yeşiltepe Aile Sağlık Merkezi’nin açılışı yapıldı. Törene Vali Ekrem Canalp, Milletvekili Serkan Ramanlı, İl Sağlık Müdürü Semih Canpolat ve kamu kurum müdürleri katıldı. Burada konuşan Milletvekili Nasıroğlu, Türkiye’nin sağlık alanında çağ atladığını ve sağlık alanındaki sorunların büyük oranda çözüldüğünü söyledi.

DİŞ FAKÜLTESİ YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

İnşaatı devam eden 500 yataklı hastanenin kapasitesinin artırılacağı müjdesini de veren Nasıroğlu şunları kaydetti: İnşaatı devam eden 500 yataklı hastanemiz için geçenler de Sağlık Bakanımız ile görüştük. Hastanemizi 720 yataklı devasa bir hastaneye dönüştüreceğiz. Yine inşaatı devam eden hastanemizin yanında yapılmasını planladığımız 25 bin metrekare alanı olan modern bir diş fakültesi içinde gerekli görüşmeleri yaptık. Yatırım programına alındı. İnşallah bu sene içerisinde temelini de hep beraber atacağız. Bu girişimler tıp fakültesinin de ilk adımıdır. ”

SAĞLIK’TA DEVAM EDEN 12 PROJENİN TOPLAM MALİYETİ 1 MİLYAR 975 MİLYON

Batman’da 12 adet sağlık yatırımı projesinin devam ettiğini ve proje tutarının 1 milyar 975 milyon lira olduğunu ifade eden Nasıroğlu, Batman’da Bypass ameliyatlarının da sene başında yapılmaya başlandığını sözlerine ekledi. Bypass ameliyatı ile önemli bir sağlık ihtiyacının da giderildiğini belirten Nasıroğlu, dört hastanın sağlığına da kavuştuğunu aktardı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.