Batman Belediyesi taziye evlerine desteğini sürdürüyor

Batman Belediyesi, son 5 yılda il genelinde taziye evlerine 82 işlem gerçekleştirdi. 5 yılda 2 bin 326 sedir ile 4 bin 652 sehpa dağıtarak önemli bir rekor seviyeye ulaştı.

Batman Belediyesi taziye evlerine desteğini sürdürüyor
Yayınlama: 22.01.2024
Düzenleme: 22.01.2024 16:50
111
A+
A-

Batman Belediyesi, Vatandaşların Taleplerine Hızlı Yanıt Veriyor

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in başlattığı ‘Yerinde İletişim Yerinde Çözüm’ yaklaşımıyla, ‘Mahalle Buluşmaları’ sonrasında vatandaşların taleplerine hızlıca cevap veriliyor. Batman Belediyesi, altyapıdan üstyapıya, taziye evlerinden yeşillendirme çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

Taziye evlerine Yapılan Yardımlar Artarak Devam Ediyor

2023 yılında Vali Ekrem Canalp’in göreve başlamasıyla birlikte taziye evlerine yapılan yardımlar artarak devam etti. Özellikle bu yıl, 32 taziye evine toplamda 943 sedir ve bin 886 sehpa dağıtımı gerçekleştirildi, bu dağıtım miktarı önceki yıllara göre önemli bir artış gösteriyor.

Yerel Ziyaretlerde de Destek Sürüyor

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in ilçe ve köy ziyaretleri sırasında da taziye evlerine destek devam etti. Sason Yeni Mahalle, Balpınar Beldesi ve Zorköy’e toplamda 130 sedir ve 260 sehpa dağıtıldı.

Toplamda 2 Bin 326 Sedir ve 4 Bin 652 Sehpa Dağıtımı Yapıldı

2018 yılından bugüne kadar Batman Belediyesi, toplamda 2 bin 326 sedir ve 4 bin 652 sehpa dağıtarak taziye evlerine önemli katkılarda bulundu.

Batman Belediyesi’nin Taziye evlerine Sunduğu Hizmetler Örnek Teşkil Ediyor

Batman Belediyesi, Türkiye’deki bin 400 belediye arasında özellikle taziye evlerine verdiği desteklerle öne çıkıyor. Batman’daki 49 taziye evinin bakım, onarım, elektrik, su, doğalgaz ve temizlik giderleri belediye tarafından karşılanıyor. Ayrıca, taziye sahiplerinin üç gün süresince yeme-içme ihtiyaçları da belediye tarafından ücretsiz olarak sağlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.