RAMANLI’DAN CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP!

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, partisinin düzenlediği “Anadilimi Seçiyorum” panelindeki konuşması nedeniyle kendisini hedef alan Cumhuriyet gazetesine tepki gösterdi.

RAMANLI’DAN CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP!
Yayınlama: 31.01.2024
139
A+
A-

HÜDA PAR’ın hafta sonu Diyarbakır’da seçmeli anadil dersine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “Anadilimi Seçiyorum” panelinin yankıları sürüyor.

Panelde önemli konulara değinen Batman Milletvekili Serkan Ramanlı’nın konuşmasından bir bölümü alıntılayan Cumhuriyet gazetesi, “HÜDA PAR’lı vekil Ramanlı Cumhuriyete darbe diyerek saldırdı” başlıklı haberinde Ramanlı’nın cumhuriyete saldırdığı iddia ve hezeyanında bulundu.

Cumhuriyet gazetesinin kendisini hedef alan haberine sosyal medya hesabından cevap veren Ramanlı şu ifadelere yer verdi:
“Evin sahibi evine sahip çıktıkça alıyor bunları bir telaş bir telaş… (LOL) Biz, dinimize de dilimize de sahip çıktıkça tek tipçi mahalleden koro halinde gürültüler yükseliyor. Kürtçe de bizim Türkçe de bizim. Sünni de bizim Alevi de bizim. Yoksul da bizim zengin de bizim. Bayrak da Devlet de Cumhuriyet de hepimizin. Ok? (Te got erê?)”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.