Tamamlandığında 25 bin kişiye istihdam sağlayacak

Batman’da 4 bin 180 dönümlük alan içerisinde 250 fabrika için altyapısı hazır sanayi parselleri oluşturulacağı bildirildi.

Tamamlandığında 25 bin kişiye istihdam sağlayacak
Yayınlama: 17.01.2024
255
A+
A-

Batman Valiliğinden yapılan paylaşımda, Batman Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak için 500’ü aşkın yatırımcının arsa talebinde bulunduğu belirtildi.

Yatırımcıların sanayi parseli ihtiyacının karşılanabilmesi için yürütülen çalışmalar sonucu yer seçim çalışmaları tamamlanan ve Oymataş Köyü Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Samanyolu Köyü Tekstil Kent genişleme alanları Altyapı İnşaatı, Su Deposu, Elektrik Şebekesi ve Telekom Altyapısı Yapım İşi Projenin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kabul edildiği ifade edildi.

Projenin 2 milyar 611 milyon 120 bin TL yatırım projesi desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 2024 yılı yatırım programına alındığı aktarıldı.

Proje ile toplam 4 bin 180 dönümlük alan içerisinde 250 fabrika için altyapısı hazır sanayi parselleri oluşturulacağı belirtilen paylaşımda, projenin tamamlanması halinde 25 bini aşkın ilave istihdamın sağlanacağı kaydedildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.