Vali Canalp, dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi

Vali Canalp, dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi
Yayınlama: 15.01.2024
72
A+
A-

Batman Valisi Ekrem Canalp, İstanbul’da düzenlenen ve 26 ülkeden 1600 öğrencinin katıldığı ‘20’nci Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde grup ve bireysel yarışmalardan 6 altın madalya ve ekip olarak da dünya üçüncülüğünü kazanan Batman Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini makamında kabul ederek, öğrencileri altınla ödüllendirdi.

Makamında öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Canalp, Batman’ı ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil ettikleri için okulun öğrenci ve yöneticilerini göstermiş oldukları başarılardan dolayı tebrik ederek, başarıların devamını diledi.

Batman mutfağında özgü yaptıkları yemeklerle; Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Balık Yarışmasında, Zozan Erol  altın madalya, Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Tabağı Yarışmasında: Ayşe Aydın, altın madalya ve  Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Makarna Yarışmasında; Naime Turan – altın madalya alırken,  Yılın En İyi Lisesi Ekip Yarışmasında da öğrenciler 3. lük kupası ve 3 altın madalya kazandı.

Ziyaret sırasında öğrencilere; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Hiyem Kaçmaz, Müdür Yardımcı Veysi Bulut ve Öğretmen İlker Aksoy eşlik etti.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.