Aday Öztüzün, üç dille Belediye’yi yöneteceğiz

Aday Öztüzün, üç dille Belediye’yi yöneteceğiz
Yayınlama: 07.02.2024
Düzenleme: 07.02.2024 16:46
752
A+
A-

‘Ülkeyi ya beraberce cennete çeviririz, ya da herkes kaybedecek’

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Batman İl Örgütü, 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerde aday göstereceği Eşbaşkanlarını görkemli bir şölenle halka tanıttı.

Adaylar partililer tarafından Kıra Dağı’nda karşılandı. Kıra dağına giden yüzlerce kişi Eşbaşkan adaylarını karşıladı. Eşbaşkan adaylarının karşılanmasından sonra yüzlerce araçlık konvoyla Şehir Turu yapıldı. Ardından belediye eş başkan adayları Mehdi Öztüzün ve Gülistan Sönük, ilçe ve belde adaylarıyla beraber seçim otobüsü üstünde parti binası önünde partililere seslendi.

‘KÜRT-TÜRK İLİŞKİLERİ YARA ALDI’

Burada partililere seslenen Belediye eş başkan adayı Av. Mehdi Öztüzün “Biz üç dille belediyeyi yöneteceğiz.  Arap, Türk ve Kürt arkadaşlarımız var. Biz bu yeni yaşamı beraber inşa edeceğiz. Değerli halkımız, değerli Batman halkı, bizler demokratik ulus felsefesiyle halkların beraber yaşamını inşa etmeye geldik. Ben Kürt sorunu demiyorum, Kürt-Türk ilişkileri yara aldı. Emperiyal güçlerin bu halklar üzerine, Kürdü-Türk’ü birbirine düşmanlaştırmak üzerine oynanan oyunları boşa çıkaran bir güç var. Bu ülke Kürdü, Türk’ü ve Arabıyla bir birimize mecburuz. Elin okyanus ötesindeki planlarına biz hayır diyeceğiz. Biz bir seçim partisi değiliz, biz çözüm partisiyiz. Bizim bir derdimiz var; yoksul halk çocukları ölüyor. Yoksul halkımız, ülkenin yüzde 95’i birbirine düşmanlaştırılıyor. Biz kutuplaşma siyasetine de karşı durarak geldik. Bizim kimseyle kavga değil, bizim inşa etme derdimiz var. Bu inşayı yaparken de  tüm kurumlarla, tüm oluşumlarla ortaklaşmaya hazırız. Bugün bu ülke dışında bizim yaşama şansımız yok. Bu ülkeyi ya beraberce cennete çeviririz, ya da herkes kaybedecek” dedi.

“BİZİM AMACIMIZ SİZLERE LAYIK OLMAK”

Belediye eşbaşkan adayı Gülistan Sönük ise, “Biz beraberce bir seçim süreci atlattık. Bu seçim dünya siyaseti tarihinde bir örnek oldu. Biz tüm dünyaya demokrasi ve birlik -beraberlik dersi veriyoruz.  Siz çok değerli ve kıymetlisiniz. Biz sizin için ne yaparsak biliyoruz ki eksik kalacak. Ama biz burada söz veriyoruz ki, bizim amacımız sizlere layık olmak” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.