Batman’da öğretmene yapılan bıçaklı saldırıya tepki

Batman’da dün bir öğretmenin görevi başındayken bir kişinin bıçaklı saldırısına uğramasına tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen Batman Şube Başkanı Şehmuz Önlü, yaptığı yazılı açıklamada saldırıyı gerçekleştiren şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Batman’da öğretmene yapılan bıçaklı saldırıya tepki
Yayınlama: 13.02.2024
322
A+
A-

Türkiye’de eğitimcilere yönelik saldırıların tedbir alınmadığı için artarak devam ettiğini belirten Önlü, eğitim ve şiddeti aynı cümle içerisinde kullanmanın bile kendilerini derinden yaraladığını söyledi.

Eğitimciye saldırı topluma ve toplumun geleceğine yapılmış bir saldırı olduğunu ifade eden Önlü, “Daha önce defalarca yaşanan eğitim çalışanlarına saldırı olayı ne yazık ki bu seferde ilimiz Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde yaşandı. Görevi başında olan öğretmenimiz, dışarıdan gelen bir şahsın bıçaklı saldırına uğramıştır. Bu durum bizleri derinden üzmekte ve geleceğe yönelik endişelerimizi daha da artırmaktadır. Bu saldırganlara karşı toplum olarak, ülke olarak önlem almak zorundayız. Eğitim çalışanların hayatına kasteden bu saldırılara karşı önleyici ve caydırıcı tedbirler hayata geçirilmelidir. Psikolojik danışmanlık hizmetleri etkin hâle getirilmelidir.” dedi.

Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde çalışan eğitimcilere yaşatılan olayların sıradan olaylar olmadığını vurgulayan Önlü, “Görmezden gelinerek geçiştirilecek olaylar hiç değildir. Ders saatinde okul güvenliğini tehdit, görevi başındaki devlet memurunun dokunulmazlığını ihlal eden, okul bahçesinde görevi başındaki personele saldırarak eğitim öğretimi engelleyen bu şahıs en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bu saldırıyı ve kamu çalışanlarına yönelik tüm şiddet eylemlerini kınıyor ve lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.