Karla mücadele çalışmaları devam ediyor

Batman’ın ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 101 köy ve 120 mezra yolu ulaşıma açılırken 6 mezra yolunda çalışmalar devam ediyor.

Karla mücadele çalışmaları devam ediyor
Yayınlama: 09.02.2024
35
A+
A-

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında paylaşım yapan Batman İl Özel İdaresi, karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

İl Özel İdaresi merkez ve ilçelerde yapılan çalışmalarla alakalı yapılan açıklamada, “Batman İl Özel İdaresi olarak, 15 Ocak tarihinden itibaren Sason ve Kozluk ilçelerimizde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle başlatmış olduğumuz karla mücadele çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir. İlçelerimizdeki kar yağışının etkilerini en aza indirmek ve vatandaşlarımızın ulaşım güvenliğini sağlamak adına, ekiplerimiz özverili bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

default

Açıklamanın devamında, “Bugüne kadar yapılan titiz ve sürekli çalışmalar neticesinde, Sason ve Kozluk ilçelerimizde toplamda 101 köy ve 120 mezraya ait olan bin 37 kilometrelik yol ağımız ulaşıma açılmıştır. Sason ilçemize bağlı 6 mezrada devam eden karla mücadele çalışmaları ile ilgili ekiplerimiz aktif olarak sahada bulunmakta olup gerekli önlemler alınarak en kısa sürede normalleşmenin sağlanması hedeflenmektedir. Buna ek olarak diğer ilçelerimizde ise ulaşıma kapalı yolumuz bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın olası olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmalarını ve acil durumlarda yetkililere başvurmalarını önemle rica ederiz.” denildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.