Ramanlı, hizmet edenlerin baş üstünde yeri var

1.Sınıf Atık Getirme Merkezinin açılışında konuşan HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, memleketin hizmet edecek insanlara ihtiyacı olduğunu belirtti.

Ramanlı, hizmet edenlerin baş üstünde yeri var
Yayınlama: 02.02.2024
80
A+
A-

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın hibe desteğiyle Batman Belediyesi tarafından yapılan ‘1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan ve hizmet edenlerin baş üstünde yeri var diyen Ramanlı, “Sayın valimizin verdiği rakamları hepimiz kısa bir süre sonra unutacak. Ama huzurlarınızda ben sayın valime şunu ifade etmek istiyorum! Sayın valim bizler sizlerden razıyız, Allah sizlerden razı olsun.

Memleketimiz için taş üstüne taş koyan kim varsa gecesini gündüzüne katan bu memleketin hizmetine, refahına, huzuruna kim katkı sunuyorsa başımızın gözümüzün üstünde yeri vardır.” dedi.

“Memleketimiz için çalışan, hizmet eden ve gayret gösterenleri takdir edelim”

Açıklamasının devamında Ramanlı, Maalesef bizler sahip olduklarımızı, sahip olduğumuz zamanda kıymetini bilerek yad etmek yerine onları yolcu ettikten, gönderdikten veya kaybettikten sonra hayırla yad ediyoruz. Gelin bu tarzımızı değiştirelim. Sahip olduğumuz mülkü amirlerimiz, sayın valimiz başta olmak üzere memleketimize hizmet eden, geleceğimizin teminat altına alınması için uğraş veren, bütün müdürlerimize, bütün çalışanlarımıza henüz onlar hizmetteyken görev başındayken ve henüz bizlerleyken değer verelim takdir edelim.” diye konuştu.

“31 Mart’ta tek derdi hizmet, huzur ve barış olan yönetimler seçilir”

Kayyımlara gerek kalmadan memleket için hizmet edilmesi gerektiğini vurgulayan Ramanlı, “Her gün sayın valimizi farklı bir açılışta görüyoruz. Sayın valimiz sadece valiliğin sorumluluğunu değil, kaç yıldan beri yaşıyoruz belediyenin de sorumluluğunu yapıyor. Bir değil aynı anda iki görevi icra etmeye çalışıyor ve belediyemize vekalet yapıyor. İşte önümüzde yine seçimler var. İnşallah halk sandıkta iradesini tecelli ettirirken bir daha kayyımatanması, valilerimizin işini ikiye katlamak için gece gündüz çalışmasına gerek bırakmadan temsilcilerini, yetkililerini, başkanlarını seçsin istiyoruz. Artık suni gündemlerden yorulduk. Bize fayda vermeyen tartışmalardan bezdik. Bize lazım olan hizmettir. Bize lazım olan refahtır, bize lazım olan huzurdur. İnşallah bu yapılan hizmetlerin tamamını takdirle ve teşekkürle karşılarken artık 31 Mart’ta da bizi yönetecek olan tek derdi hizmet olan, tek derdi huzur olan, tek derdi barış olan yönetimlerimizi seçeceğiz ve hep birlikte ayağa kalkacağız.” ifadelerini kullandı.

“Bölgemize kıvanç duyacağımız idareciler gönderiliyor”

Ramanlı, “Bunu ifade etmek istiyorum, daha öncede ifade ettim, son yıllarda hükümetlerimiz tarafından bölgemize atanan valilerimiz, kaymakamlarımız, müdürlerimiz kıvanç duyacağımız, gurur duyacağımız ve bizden biri olarak göreceğimiz performansta hareket ediyorlar. Bu bizim için çok ama çok büyük bir şanstır. Bu şansı tepmeyelim. Bizlerde Batmanlılar olarak, hancılar olarak, yolcularımızın performansına ayak uydurmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde biz ilerleyebiliriz, ancak bu şekilde layık olduğumuz hizmete kavuşabiliriz diyorum.” diye konuştu.

1.Sınıf Atık Getirme Merkezinin açılış kurdelesini kesiminin ardından tesisi ziyaret eden Ramanlı, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.