RAMANLI’DAN KÜRTÇE DERS

Yeni eğitim öğretim yılı ikinci döneminde okul ziyaretlerinde bulunan HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni etti.

RAMANLI’DAN KÜRTÇE DERS
Yayınlama: 06.02.2024
267
A+
A-

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Batman Belediyesi Başkan adayı Serkan Ramanlı, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminin başlaması nedeniyle TOKİ Kazım Karabekir Orta Okulu ve Cumhuriyet Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ramanlı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek Batman’da eğitimde yaşanan sorunlar ve yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Ramanlı, eğitim camiasına desteklerini sürdüreceğini belirtti. Ramanlı, yeni dönemin öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı, başarılı ve verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Seçmeli Kürtçe Ders

Ziyaretler sırasında bir sınıfta Kürtçe mevsimlerin isimleri ile ilgili öğrencilere ders veren Ramanlı, öğrencilerin Seçmeli Kürtçe dersinde başvuru tarihi bitmeden başvuruların alınması ve sınıfların oluşturulması hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Okul ziyaretleri sonrası Ramanlı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Yeni eğitim öğretim dönemi hayırlı olsun. Seçim bir kenarda dursun, evvela çocuklarımıza Kürtçe’yi sevdirelim ve öğretelim. Hem yeni eğitim öğretim dönemi için hem de Kürtçe seçmeli ders farkındalığı için; TOKİ Kazım Karabekir Ortaokulunu Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret ettik.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.