Rojvelat Kızmaz’ın cansız bedeni ile ilgili valilikten açıklama!

Batman’da 09 Şubat günü Rojvelat Kızmaz isimli genç kızın ailesi tarafından yapılan ihbardan 3 gün sonra ​Hasankeyf Baraj Gölünde cansız bedeni çıkan genç kız ile ilgili valilik açıklama yaptı.

Rojvelat Kızmaz’ın cansız bedeni ile ilgili valilikten açıklama!
Yayınlama: 12.02.2024
964
A+
A-

Batman’da geçtiğimiz Cuma günü Kayıp ihbarının alınmasından sonra güvenlik birimleri tarafından KGYS, işyeri kamera taraması, teknik cihazların kullanılması ve kolluk birimlerine bildirilen beyan ve ifadeler doğrultusunda ivedi bir şekilde aramalara başlatıldığı belirtildi.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, “11 Şubat 2024 günü saat 15.30’da kayıp şahsın abisi tarafından kız kardeşinin Hasankeyf ilçemizde görüldüğü şeklinde bildirimde bulunması üzerine Hasankeyf İlçe Emniyet Amirliği tarafından yapılan araştırma sonucu kayıp vatandaşımızın 09 Şubat 2024 günü saat 11.06 sıralarında liman bölgesine gittiği anlaşılmıştır. Yapılan bu tespit üzerine; Bölgede AFAD, Jandarma, Emniyet, JASAT, Batman Belediyesi Dalgıç ekipleri drone ve diğer teknolojik araçların tümü kullanılarak bölgede su altı ve kıyı aramaları başlatılmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Valiliğimiz koordinasyonunda gerçekleştirilen arama kurtarma faaliyetlerinde 15 AFAD Dalgıcı, 7 Jandarma Arama Kurtarma Dalgıcı, 5 Batman Belediyesi Dalgıcı, 2 TPAO Personeli, 30 Emniyet Müdürlüğü Personeli, 35 Jandarma Komutanlığı Personeli, 5 UMKE Personeli ve 15 sağlık personeli olmak üzere toplam 110 personelle arama kurtarma faaliyeti sürdürülmüş olup, 12 Şubat Pazartesi günü saat 11.35’te kayıp vatandaşımız Rojvelat KIZMAZ’ın cansız bedenine ulaşılmıştır.” İfadeleri kullanıldı.

Olayla ile ilgili adli tahkikatın devam etmekte olduğu belirtildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.