TÜBİTAK’ta büyük başarı

TÜBİTAK’ta büyük başarı
Yayınlama: 23.02.2024
59
A+
A-

55. TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Batman, 41 projeyle Van Bölge Finaline katılarak bölge finaline en çok proje gönderen il olarak 1. sırada, Türkiye genelinde de 6. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

TÜRKİYE’DE 6. SIRADA YER ALDI

Bu yıl 55. kez düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na Türkiye genelinde 23.066 proje başvurusu yapıldı. Batman ilimiz, lise öğrencileri tarafından hazırlanan 613 proje ile Türkiye’de en çok proje başvurusu yapan 11. il oldu. Ön değerlendirme sonuçlarına göre, Batman’dan 41 proje Van Bölge Finali’ne kabul edildi. Bu sonuç ile ilimiz, bölge finaline en çok proje gönderen il olarak 1. sırada, Türkiye genelinde de 6. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

EN ÇOK PROJE GÖNDEREN İL

Batman’ın bölge finaline en çok proje gönderen birinci il olmasını ve Türkiye genelinde altıncı olmasının önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN; bu başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve yöneticileri tebrik etti. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, proje tabanlı eğitim anlayışının öğrencilerin eğitimdeki ufkunu genişleteceğini belirtti. Ayrıca, bu anlayışın ortaöğretime devam eden öğrencilerin temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi amaçladığını söyledi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.