Büyükşehir tabelalı hizmet binası açıldı

Bahçelievler mahallesinde yapımını tamamlanan Batman Belediyesi yeni hizmet binasının açılışında konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman’a değer katan, Batman için çalışan herkesle bir araya gelme arzusunda olduklarını söyledi.

Büyükşehir tabelalı hizmet binası açıldı
Advert
Yayınlama: 20.03.2024
286
A+
A-

Biz Batman’ı çok seviyoruz ve bu memlekete sevdalıyız” diyen Nasıroğlu, “Biz bu memleketi çok seviyoruz. Biz şehrimizi ne kadar çok sevip sahiplenirsek o kadar memleketimiz gelişir ve yaşanılabilir bir kent olur. Memleketimiz yatırımcı çeken bir kent olur. Biz bu anlayışı şehrimizde ne kadar çok hakim kılabilirsek işsizlik de o nispette azalır. Bu memlekete yatırım kazandırabilirsek terör de kalmaz. Biz bu memlekette ne kadar çok eğitimli ve donanımlı bir nesil yetiştirirsek o kentte olumsuz vakalar da azalır.” Şeklinde konuştu.

Batman’ı bölgenin parlayan kenti haline getireceklerini ifade eden Nasıroğlu, buna inanarak çalıştıklarını söyledi.

Nasıroğlu, “Evet zorluklar ve sıkıntılar olacak ama bu kent akılla yönetilecek ve iyi bir noktaya gelecek.  Türkiye Yüzyılı Batman’ın da Yüzyılı olacak diyoruz. Az konuşuyoruz ama çok iş yapıyoruz. Her kesimden ve her insanla sıcak diyalog içerisindeyiz. Bizim çocuklarımız taş atan ve ateş yakan çocuklar olmasın. Bizim çocuklarımız okuyan, teknolojiyi kullanan ve iyi bir yere gelen çocuklar olsun.  Bizim çocuklarımız Batman’ın ve Türkiye’nin geleceğine damgasını vuran çocuklar olsun istiyoruz. Bunu istiyoruz ve bu anlayışla yola çıktık.”

#image_title

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp ise şunları kaydetti:

“Belediyecilik birçok şeyi aynı anda yürütmeyi gerektiriyor. Bir tanesi finansı yönetmeniz lazım. Yani parayı ve kaynağı iyi yönetmemiz lazım. Eğer parayı ve kaynağı iyi yönetemezseniz sizin hizmet üretmeniz zorlaşır. Yani Batman belediyemizin geçmişteki durumu malum. Borç batağı görünümünde bir belediyeydi. Bu kadar borç olunca hizmet ve proje üretemezsiniz.  Ne üretirsiniz? Laf üretirsiniz.  Dolayısıyla belediyecelik demek finansı iyi yönetmek demektir. Şuan da şükürler olsun Batman Belediyemiz açılıştan açılışa, temel atmadan temel atmaya ve etkinlikten etkinliğe koşuyoruz. Yetişemiyoruz.

Türkiye de hiç olmamış sosyal belediyecilik uygulamalarını halkla buluşturduklarını ifade eden Canalp, şöyle konuştu:

“Bunların hepsi gürül gürül para harcamayı gerektiren işler. Evet biz Batman Belediyesi olarak halkımız için gürül gürül para harcıyoruz. Bir şey daha da yapıyoruz. Geçmiş dönemde yapılan yüzde 115 nispetindeki borç oranını yüzde 30’lar nispetine indirmiş bulunuyoruz. Bu nasıl oluyor? Aklın yönetimiyle ve iyi niyetle oluyor. Yani niyetiniz iyi olursa, devletin verdiği kaynağı halka sunarsanız ortaya hem hizmet çıkar hemde borçlar azalır. ”

Batman Belediyesi’ni finansal olarak güçlü bir belediye haline getirdiklerini ifade eden Canalp, “Belediye yönetimi demek aynı zaman da insani ilişkileri de iyi yönetebilmek demektir. Bizim belediyenin yöneticileri halkın içinden gelen, halkla iç içe olan ve halk gibi düşünen insanlardır. Halktan yaşayan insanlar gibi düşüneceğiz

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.