Hırsızlar, 6 evi mağdur etti

Batman’da mahalle aralarındaki ev ve iş yerlerinin elektrik kablolarını çalan hırsızlar, 6 evi elektriksiz bırakarak mağdur etti.

Hırsızlar, 6 evi mağdur etti
Yayınlama: 04.03.2024
287
A+
A-

Son dönemlerde artan kablo hırsızlığı olayları vatandaşı çileden çıkartıyor. Kentin pek çok farklı noktasında meydana gelen kablo hırsızlığı olayları nedeniyle elektriksiz kalan vatandaşlar, mağdur oluyor.

Batman merkez Meydan Mahallesi 1121. sokakta elektrik kablolarının çalınmasına tepki gösteren vatandaşlar, durum karşısında yetkililerin hızlı şekilde sorunları çözememesinden yakınıyor.

Özellikle mahalle aralarında bulunan ev ve mekânlarda meydana gelen hırsızlık olayları sonrasında vatandaşlar sitem edip hırsız veya hırsızların yakalanıp cezalandırılmasını istedi.

“6 daire elektriksiz kaldı”

Çalınan elektrik kablosunun kendilerine yaklaşık 10 bin liraya mal olacağını belirten ev sakinlerinden Cengiz Kan, “Bugün sabah saat 05:00 civarında elektrik panosundan binamıza giden ana kablolarımız çalındı. Elektrik ustanın dediğine göre yaklaşık 25 metre kablonun 10 bin lira civarında tutacağını söyledi. Bundan dolayı binada bulunan 6 dairenin elektrikleri kesildi ve şu anda mağduruz. Durumu polislere ilettik. Buraya gelip tutanaklarını tutular ama bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum. Çünkü bize olumlu bir şey söylemediler.” ifadelerini kullandı.

“Hırsızlık yapanların yakalayıp cezalandırılmasını istiyoruz”

Artan hırsızlık olaylarının önüne geçilmesi için hırsızların yakalanıp cezalandırılması gerektiğini ifade eden Kan, “Batman’ın en işlek caddesinin üzerinde bulunan bir yerde alenen hırsızlık yapılması üzücü ve vatandaşa da ayrı bir maliyet çıkarıyor. Bunda dolayı yetkililere çağrımız hırsızlık olaylarına karşı daha duyarlı olmaları ve önüne geçmeleridir. Bu tür olayların tekrarlanmaması için de hırsızlık yapanları yakalayıp gereken cezaların verilmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.