Kozluk ve Hasankeyf’te neler oluyor? DEM’den Açıklama!

DEM Parti Batman son günlerde Hasankeyf ve Kozluk’ta yaşanan olaylardan dolayı açıklama yaptı.

Kozluk ve Hasankeyf’te neler oluyor? DEM’den Açıklama!
Yayınlama: 29.03.2024
2.090
A+
A-

DEM Parti Batman yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Bizler 31 Mart seçimlerine DEM Parti olarak kendi adaylarımızla giriyoruz. Aylardır her alanda çalışmalarımızı bu noktada yapıyor ve büyük bir iddiayla seçimlere hazırlanıyoruz. Tüm süreçlerde olduğu gibi bu seçimlerde de açık ve şeffaf bir şekilde süreci halkımızla beraber yürütüyoruz.

Güya biz CHP ile ittifak yapmışız

Ancak, son süreçte Hasankeyf’te CHP adayının, asılsız bazı açıklamalar yaptığını görmekteyiz. Güya biz CHP ile ittifak yapmışız gibi tamamen gerçek dışı bazı söylemleri halk arasında yaymaktadırlar. Seçmeni kandırmaya yönelik bu adımlarını görüyor ve müdahale etme gereği duyuyoruz. Seçmene verecek bir şeyi olmayan CHP adayları kendi program ve çalışmalarını yapmak yerine ‘biz DEM Partiyle ittifak yaptık, bu yüzden oyunuzu bize verin’ gibi haddini ve amacını aşan açıklamalar yapmasını esefle kınıyoruz. Kendilerini uyarmamıza rağmen, bu tutumlarında ısrar etmeleri, partimize uygulanan özel savaş politikalarına çanak tutmaktadır.

Kozluk’ta ise CHP adayının manipülasyonla seçmenin kafasını karıştırmaya çalıştığını ve hiçbir gerçek karşılığı olmamasına rağmen, sanki öndeymiş gibi konuştuğunu görüyoruz. Zaten kaybedileceğinden kaynaklı, DEM Partiye oy verilmemesi gerektiğini söylediğini duyuyoruz.

Bizler halk hareketi geleneğinden gelen, sokak sokak örgütlenen ve bu uğurda sayısız bedel ödeyen bir anlayışın temsilcileri olarak, bir kez daha belirtiyoruz ki: Bizler için en önemli şey, Kürt halkının ve bu coğrafyada yaşayan tüm halkların çıkarlarıdır. Bizim mücadelemiz; Dili, varlığı, kültürü yasaklanan bir halkın mücadelesini başarıya ulaştırma mücadelesidir. Ne kimsenin payandası olacağız, ne de Kürt halkından ve diğer halklarımızdan başkasına kazanım sağlayacağız. Bizim tek ittifakımız halklarımızladır.

BİZLER İÇİN AKP NEYSE CHP DE ODUR, CHP NEYSE AKP DE ODUR.

Bu gibi adımların halkımıza kazandıracağı hiçbir şey olamaz. Bunlar sadece AKP’ye yarayacak adımlardır. Partimiz Hasankeyf ve Kozluk seçimlerini kazanacak ve demokratik yerel yönetimler anlayışını hakim kılacaktır.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.