Nasıroğlu: 40-50 yıl sonrasını hesaplayarak adımlarımızı atıyoruz

Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Gıdacılar Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi’nin inşaat alanını inceledi.

Nasıroğlu: 40-50 yıl sonrasını hesaplayarak adımlarımızı atıyoruz
Yayınlama: 05.03.2024
235
A+
A-

Milletvekili Nasıroğlu, Batman Gıdacılar Yapı Kooperatifi Başkanı Süleyman Emek ile, yapımı süren SS Batman Gıdacılar Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi’nin inşaat alanında incelemelerde bulunup yetkililerden bilgi aldı.

Organize Sanayi Bölgesi karşısında 220 dönümlük arazide yapımı süren kooperatif tamamlandığında şehir içi trafik rahatlayacak, 170 iş yeri üretim ve istihdama katkı sunacak.

Batman’ın daha güzel hizmetlerle buluşması için durmadan çalıştıklarını anlatan Nasıroğlu, kooperatifin Batman’ın istihdam üretim ve ihracatına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Nasıroğlu, ” Attığımız her adım ve proje de istihdama katkı sunmayı amaçlıyoruz. Hayata geçireceğimiz yeni OSB’ler tamamlandığında Batman’a gelen yatırımcılara ihtiyaç duydukları büyüklükteki arsaları tahsis edebileceğiz. Biz yapacaklarımızı planlarken Batman’ın 40-50 yıl sonrasını hesaplayarak adımlarımızı atıyoruz. Her anlamda büyüyen ve kabına sığmayan Batman’da üreticilerimizin yanında olup istihdama katkı sunmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Her zaman yatırımcının yanında olduklarını ifade eden Nasıroğlu, yatırım gerçekleştiren, istihdam alanları açan ve Batman’a katma değer sağlayan her iş insanına desteklerini sürdüreceklerini anlattı.

Nasıroğlu, ” Bir yandan istihdam diyoruz bir taraftan da teknolojide bağımsızlık diyoruz.  Yatırım yapacak müteşebbislerin Batman’da teknoloji alanına da ağırlık vermelerini istiyorum. Yazılım, yapay zeka ve nanoteknoloji gibi alanlara yatırım yaparsak sırtımız yere gelmez. Üretim ve bağımsız teknolojiyi bir arada sağlayabilirsek Batman, Türkiye’nin parlayan yıldızı olur.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.