Ramanlı: Kadına hak ettiği değeri biz vereceğiz

HÜDA PAR Milletvekili ve Batman Belediye Başkan adayı Serkan Ramanlı, proje lansman programında açıkladığı projelerden ‘Emek (Kadın) Çarşısı’ projesinin ayrıntılarını paylaştı.

Ramanlı: Kadına hak ettiği değeri biz vereceğiz
Yayınlama: 04.03.2024
Düzenleme: 04.03.2024 16:16
47
A+
A-

Ramanlı, projelerini ‘Modern Projelerimiz’ başlığıyla tek tek açıklamaya devam ediyor.

Ramanlı sosyal medya hesabından, “Kadınlarımız, Emek Çarşısı’nda el emeği göz nuru ürünlerini çekinmeden ekonomiye kazandıracak. Hem ev ekonomileri hem de Batman ekonomisi canlanacak. Feministler kızmasın ama onların asla yapamayacağı şeyleri HÜDA PAR belediyeciliğinde biz yapacağız. Ve kadına hak ettiği değeri biz vereceğiz. Daha durun. Kadınlara özel birçok projemiz sırada…” notuyla ‘Emek (Kadın) Çarşısı’ projesi ile ilgili videolu mesaj paylaştı.

Her mahallede ‘Emek Çarşısı’ kuracağız

Batman’da kadınların kendi ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri satamamaktan şikâyet ettiklerine değinen Ramanlı, “Yıllardır her gittiğimiz mahallede kadınlarımız kendi ürettiklerini satamamaktan şikâyet ediyorlar. İlçeler de buna dahil. Ama artık biz büyükşehire artık yelken açmış olan Batman Belediyesi’nde kadınlara özel inşallah imkanlar ölçüsünde ve her mahallede ‘Emek Çarşısı’ kuracağız. Kadınlarımız el emeği göz nuru olan ürünlerini getirip bu çarşıda satabileceklerdir. Bu çarşı sadece ve sadece kadınların satış yapabileceği bir yer olacaktır. Bununla da yetinmeyeceğiz. Kadınların el emeği göz nuru ürünlerini belediye satın alacak ve bunu teşhir edecek ve satın almak isteyenlere de belediye aracılık edecektir. Çünkü ‘marifet iltifata tabidir’ demiş geçmişiz. İltifat etmezseniz o marifet, marifet olmaktan çıkar belki unutulur gider.” İfadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.