Ramanlı’dan ‘Tramvay Projesi’

HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Batman Belediye Başkan adayı Serkan Ramanlı, proje lansman programında açıkladığı projelerden‘Tramvay Projesi’nin ayrıntılarını açıkladı.

Ramanlı’dan ‘Tramvay Projesi’
Yayınlama: 28.03.2024
179
A+
A-

Batman’ın hem çehresini değiştirecek hem de tüm trafik yükünü hafifletecek mega projesi hakkında bilgi veren Ramanlı “Şehrimizin hem çehresini değiştirecek hem de tüm trafik yükünü hafifletecek mega projemizle karşınızdayız. Modern şehrimize modern ulaşımı getireceğiz. Şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve daha hızlı bir ulaşım imkânı sağlamak için şehrimizin en işlek noktası olan Turgut Özal Bulvarı’nın orta refüjüne bir tramvay hizmeti sunacağız” dedi.

‘TURGUT ÖZAL BULVARI’NA TRAMVAY HİZMETİ SUNACAĞIZ’

Ramanlı, bu proje ile Batman’ın katma değerini arttıracaklarını belirterek “Esentepe Köprülü Kavşağından belediyeye kadar planladığımız ilk etabı, 5 yıl içinde halkın hizmetine sunacağız. Halkımızın takdiri ile ikinci 5 yıllık dönemimizde ise Kuyubaşı TOKİ’ye kadar uzatacağız. Nihayetinde bu tramvay ağını Batman’ımızın dört bir tarafına yayacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.