Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı

11 ayın sultanı olan ve İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek Ramazan ayının ilk teravih namazı, Batman’da büyük bir heyecan ile kılındı.

Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı
Yayınlama: 11.03.2024
42
A+
A-

Teravih namazı için camileri dolduran Müslümanlar, Ramazan ayının gelişinin coşkusunu yaşadı. İbadet ayına zikirler, salavatlar ve tekbirlerle başlayan Batmanlılar, ellerini dualarla semaya kaldırıp tövbe ve istiğfarda bulundu.

Mübarek Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için Batman Merkez Haznevi Camii’ne akın eden Müslümanlar, duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlatarak Ramazan ayının başta Gazze, Filistin ve tüm İslam âlemine barış ve huzur getirmesi temennilerinde bulundular.

İlk teravih için camileri dolduran Müslümanlar arasında çocukların da çokluğu dikkat çekti.

“Allah kılmayanlara da nasip etsin”

Ramazan ayı hürmetine Gazze’ye barış ve huzurun gelmesini temenni eden Mehmet Emin Yılmaz, “Allah’a şükürler olsunki, Ramazan ayına girdik ve ilk teravih namazımızı kılmaya başladık. Allah kılmayanlara da nasip etsin. Allah’a şükürler olsun teravih kılmak çok güzeldi. Müslümanların teravihlerini kılması ve sahura kalkması gerekir. İlk teravihimizi kıldık, Ramazan ayına girdiğimiz için çok mutlu ve sevinçliyiz. Gazze’nin durumuna çok üzülüyor ve ağlıyoruz. Rabbim Gazze’deki kardeşlerimize tez zamanda zafer ve kurtuluş nasip etsin. Kâfirleri de kahretsin.” dedi.

“Tavsiyemiz herkesin teravihlere gelmesidir”

Herkesi teravih namazlarını kılmaya camilere davet eden İhsan Atakul, “Elhamdülillah Ramazan ayının ilk teravihi başladı. Müslümanlara ve İslam âlemine hayırlı olsun. Rabbim Filistin halkına da yardım etsin. İnşallah Ramazan ayı tüm İslam alemi için güzel geçer. Tavsiyemiz herkesin teravihlere gelmesidir. Burada Allah’a dua etsinler. En güzel yol bu yoldur ve bu yoldan daha güzel bir yol bulamazlar.” diye konuştu.

“Ramazan’da Filistinli kardeşlerimizi unutmayalım”

Ramazan ayında Filistin’deki Müslümanların unutulmaması gerektiğini ifade den Metin Çelik, “ilk teravih namazı güzel geçti ve Allah tüm Müslümanlara hayırlı kılsın. Allah Teâlâ bu Ramazan’da Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Televizyonlarda lüks yemekleri gösteriyorlar, oysa ki Filistin’e bakın halk açlıktan hayatını kaybediyor ve bir damla suya, bir parça ekmeğe muhtaçtırlar. Temennim bu Ramazan ayında Filistin’de yaşanan zulme ses çıkarmayanların Allah belasını versin. Şu an sadece Filistin’e dua ediyoruz ve Allah onların yardımcısı olsun.” dedi.

“Ramazan ayı tüm Müslümanlara hayırlı olsun”

Vatandaşlardan Nuri Ay ise şunları söyledi: “Hayırlısıyla ilk teravih başladı. Tüm Müslümanlara, okumuşlara ve mücahitlere hayırlı olsun. Bu gece hayırlı bir gecedir ve mübarek bir aya giriyoruz. Bu ay bir imtihan ayıdır. Kim açlığa katlanırsa kazanacaktır ve kim katlanmasa hem bu dünya da hem ahirette kaybedecektir. Teravihlerden sonra salavat, tespihler getirdik ve dua ettik.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.