SERVİSÇİLER KONTAK KAPATACAK

Batman şehir içi kooperatif başkanları ve okul servisleri kooperatifi yetkilileri adına açıklama yapan Batman Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Şeref Göymen, belediyenin kendilerine haksız rekabet yaptığı gerekçesiyle Yaklaşık 334 şehir içi minibüs aracı ve 355 okul servisi aracı 21 Mart’ta kontak kapatacağını söyledi.

SERVİSÇİLER KONTAK KAPATACAK
Yayınlama: 12.03.2024
502
A+
A-

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Şeref Göymen,” Bir buçuk yıldır Batman belediye başkan vekili ve Batman valisi Ekrem Canalp bizi dikkate almayıp şu an ki otobüs ücretleri sivil 4,40 TL öğrenci 3,00 TL taşıma yapmaktadır.

Şehir içi minibüs esnafımız bu konuyla alakalı sor süreçten geçmekte. Belediye ile yaptığımız görüşmelerde de hiçbir sonuç alamamaktayız. Yaklaşık 334 şehir içi minibüs araçları ve   355 okul servisi aracı adına Batman minibüsçüler odası başkanlığı olarak şehir içi kooperatif başkanları ve okul servisleri kooperatifi yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerden sonra 81 il de Batman dışında hiçbir il de böyle bir haksız rekabet oluşmamış hiçbir devlet kurumu kendi esnafına bunu yapmamıştır.  Bu yüzden bu haksız rekabet için tüm şehir içi ve okul servisi esnaflarımız ile beraber 21 Mart’ta kontak kapatmaya gidileceğini belirtir bu konuda Batman halkının bizi anlayışla karşılayacağına inanıyoruz. Amacımız bu haksızlığa karşı tavrımızı tepkimizi ortaya koymaktır. Şimdiden tüm Batman halkından yaşanacak mağduriyetler için özür dileriz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.