Yapay zeka destekli Cardisiografi cihazı kuruldu

Özel Batman Dünya Hastanesi radyasyon riski olmadan kalp damar tıkanıklığı taraması yapan yapay zeka destekli Cardisiografi sistemini kurarak hastaların hizmetine sundu.

Yapay zeka destekli Cardisiografi cihazı kuruldu
Yayınlama: 26.03.2024
Düzenleme: 26.03.2024 13:35
131
A+
A-

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başhekim Op. Dr. Rafet Tok “Cardisiografi (CSG) cihazı, kalbin yaygın hastalıklarını olabildiğince (4 dakikada) çabuk tespit edebilmek için geliştirilen yapay zeka destekli yeni yöntemdir. Cihaz sayesinde erken teşhis, kalp krizi, ani kardiyak ölüm veya ritim bozuklukları gibi ciddi sonuçların önlenmesine yardımcı olabilir.

YAPAY ZEKA TABANLI AKILLI EKG CİHAZI

Cardisiografi cihazı (CSG), kalp hastalıklarını hızlı, kesin ve invazif (anjiyo, kantahlili, ilaç alımı… vb olmadan) olmayan bir şekilde tespit edebilmek veya ekarte edebilmek için uzun süren çalışmalar sonrasında hekimler için özel olarak geliştirilmiştir. Yapay zeka kullanımı sayesinde Cardisiografi (CSG) cihazı mevcut tıbbi standartları aşmaktadır. Efor testinden önemli ölçüde daha yüksek duyarlılık oranı (>%90) sayesinde doğru tedavi yolunun erken seçilmesine izin verir. Çok sayıda bilimsel araştırmalarla desteklenen cihaz, efor sarfetmeden, kan ve herhangi bir ilaç almadan EKG çeker gibi konforla 4 dakika içinde sonuçlandırılır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.