Başkan Çaplık: Belediye, taleplerimizi oyaladı

21 Nisan Pazar günü Batman’da yapılan Mevlid-i Nebi etkinliği için Batman Belediyesinden bazı taleplerin yerine getirilmediğini ifade eden Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Kenan Çaplık, açıklamalarda bulundu.

Başkan Çaplık: Belediye, taleplerimizi oyaladı
Yayınlama: 22.04.2024
296
A+
A-

Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı Kenan Çaplık, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Batman Belediyesi, on binlerce vatandaşın katıldığı Mevlid-i Nebi etkinliğine katkı için Peygamber Sevdalıları Vakfının talebine ilgi göstermeyerek Mevlit etkinliğine duyarsız kaldı. On binlerce vatandaşın katıldığı mevlit etkinliği öncesi Batman Belediyesinden bazı taleplerde bulunuldu. Vatandaşların mevlit alanına ücretsiz taşınması, mevlit alanında lavabo ihtiyacının sağlıklı bir şekilde karşılanması, seyyar protokol platformun kurulması konusunda yardımcı olunması istendi.

Oyalanma yoluna gidildi

Etkinlikten bir hafta önce başvuru yaptıklarını, ancak yazılı cevap verilecek denilmesine rağmen herhangi bir cevap alamayıp oyalanma yoluna gidildiğini belirten Çaplık, Mevlid-i Nebi gibi Batman halkının yoğun katılım gösterdiği ve halka mal olmuş bir etkinlik konusunda halkın malı olan belediyenin takındığı tavır tepki topladı. Halka hizmet için var olan belediyenin, halkın teveccüh gösterdiği bu tür etkinliklere destek ve katkı sağlaması gerektiği belirtildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.