Batman otogarında tatil dönüşü yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatili için şehir dışından Batman’a gelen vatandaşlar, 9 günlük tatilin bitmesiyle otogarın yolunu tutmaya başladı.

Batman otogarında tatil dönüşü yoğunluğu
Yayınlama: 14.04.2024
78
A+
A-

Ramazan Bayramı’nda 9 günlük tatilin sona ermesi nedeniyle seyahat eden vatandaşların dönüşlerinin başlamasıyla birlikte Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk oluştu.

Okulların tatil olması ve 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilenler, bayramı sevdikleriyle geçirmek ve memleket hasreti gidermek için doğdukları topraklara gitmişlerdi.

Bayram öncesinde özellikle yoğun bir gidişin olması sebebiyle otobüslerde yer kalmamasından dolayı firmalar ek sefer çıkarmak zorunda kaldı.

“Yoğunluktan dolayı ek seferler düzenlemekteyiz”

Otogarda bayram yoğunluğunun yaşandığını belirten otobüs şoförü Mehmet Raşit Yaşar, “9 günlük bayram tatilinden dolayı bayağı bir yoğunluk yaşanmaktadır. Yolcularımız genellikle öğrenci ve memur kesiminden oluşmaktadır. Yaşadığımız yoğunluktan dolayı ek seferler düzenlemekteyiz. Bizim işimiz de yolcularımızı sağlıklı bir şekilde varacağı yere ulaştırmaktır. Kazasız ve belasız gitmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız yoğunluk bizi memnun ediyor ama artan akaryakıt fiyatlarından şikâyetçiyiz. ÖTV farkından dolayı akaryakıt fiyatı çok yüksek. Batman-İstanbul biletleri yaklaşık bin 500 liraya arasındadır. Bu da özellikle vatandaşları mağdur etmektedir. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyorlarsa otobüs firmalarına da uçak firmalarına sağladıkları akaryakıt indirimleri sağlanmalıdır. Böyle olursa bilet fiyatları daha ucuz olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“İki hafta kaldım ve bugün İstanbul’a geri dönüp okula başlayacağım”

Ramazan Bayramı dolayısıyla ailesini ve arkadaşlarını ziyarete geldiğini söyleyen üniversite öğrencisi Serkan Zengin, “Üniversite öğrenciyim. Bayram dolayısıyla İstanbul’dan buraya geldim. Batman’da tatil amacıyla iki hafta kaldım ve bugün İstanbul’a geri dönüp okula gideceğim. Tatil sürecinde akrabalarımızı gördüm. Arkadaşlarımızı ziyaret ederek bayramı geçirdim. Bayram güzel geçti. Bugün babam ile kardeşim otogarda beni yolcu ediyorlar. Hayırlısıyla yolculuk başlayacak.” şeklinde konuştu.

“3-4 gün kaldık ama yine de bayram güzel geçti”

Hem bayramı aileleriyle geçirdiklerini hem de gelin aldıklarını ifade eden Nizamettin Çetin, “Batman’a gelip gelin aldık ve bugün de İstanbul’a gidiyoruz. Aynı zamanda bayramlaşmalarımızı da yaptık. Batman’da da havalar ısınmaya başladı ve bugün hava çok sıcak. Kına yaptığımız için bayramda çok gezemedik. Çok zamanımız yoktu 3-4 gün kaldık ama yine de bayram güzel geçti.” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.