Belde Ortaokulundan tarihi başarı

Batman Borsa İstanbul Belde Ortaokulu Yıldız kız ve yıldız erkek Basketbol takımları, okul sporlarında basketbol branşında Türkiye’nin en iyi 8 takımı arasına kalarak, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Belde Ortaokulundan tarihi başarı
Yayınlama: 02.04.2024
62
A+
A-

Daha önce yapılan il ve bölge şampiyonalarında gruplarından şampiyon olarak çıkmayı başaran basketbolcular, Mardin ilinde gerçekleştirilen yarı final müsabakalarında gruplarından çıkmayı başararak, hem kızlarda hemde erkeklerde aynı okuldan Türkiye finallerine katılan tek devlet okulu olarak büyük bir başarıya imza attılar.

TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILACAK

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür pişkin, elde edilen başarının tesadüf olmadığını belirterek, ‘Başarımızı programlı ve disiplin çalışmaya borçluyuz’ diyen Borsa İstanbul Belde Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür Pişkin; “Bu başarıya ulaşmak için uzun yıllardır İl Özel İdare Spor Kulübü ile birlikte yaptığımız protokol kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Şükürler olsun ki Türkiye Finallerine kalarak hedefimize ulaştık. Türkiye finallerinde ’de Batman ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Batman için bu başarı gurur ve onur verici. Her zaman yanımızda olan Sayın Valimiz Ekrem Canalp’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e, işbirliği protokolü yaptığımız  İl Özel İdare kurumuna ve genel sekreteri Abdülkadir Özer’e, değerli antrenörleri Heybet Nasıroğlu ve Hüsnü Genç’e, okul müdürümüz Hamdi Baltacı’ya,maddi ve manevi olarak yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.